آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

مقاله رصدی

سوالی که همیشه ذهن بیننده از یک تصویر را مشغول می‎کند این است، بزرگنمایی این عکس چقدر است؟ برای شروع، من واقعاً فکر نمی‌کنم که این سوال منطقی باشد. درست مثل اینکه بگوییم چند گالن آب در سوپ وجود دارد؟ به نظر می‌رسد که پاسخ آن آسان باشد، اما این سوال ناقص است. با این حال مردم می‌خواهند برخی از انواع ارتباط با بزرگنمایی را بدانند و ما تلاش می‌کنیم که در این مقاله آن را بیان کنیم.

زمانی که با تلسکوپ به آسمان نگاه می‌کنید شما باید با صور فلکی آشنایی کافی داشته باشید و راه خود را در آسمان پیدا کنید. یک نقشه‌ آسمان (مانند نقشه‌ ماهانه آسمان شب در وسط مجله‌ اسکای ‌اَند تلسکوپ) برای شروع کار مناسب می‌باشد که مثل گردونه آسمان است. فکر کنید نقشه‌ آسمان شب مانند نقشه جهان ‌و صورتهای فلکی‌نیز همانند کشورهای آن هستند. اگر شما نمی‌دانید مثلاً ژاپن یا انگلیس کجا هستند، باید نقشه‌ را یاد بگیرید. اما گاهی وقتها شما باید روی نقشه جهان به دنبال یک خیابان مخصوص در یکی از شهرهای انگلیس بگردید. بنابراین فقط یافتن کشور انگلیس کافی نیست.

در این مقاله روشهایی برای بیدار ماندن در شب رصد را خواهید آموخت.

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.