آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

گزارش خورشیدگرفتگی

 در طی این روزها تصاویر مختلفی به دستمان رسید که از بین آنها برخی را برای نمایش انتخاب کرده ایم. این تصاویر حاصل تلاش رصدگران علاقه مند به عکاسی از آسمان و رویدادهای آن است....
 انجمن نجوم نجمای شهرستان گنبد کاووس به سرپرستی آقای عبداله گروسی مستقر در رصدخانه پژوهش سرای دانش آموزی جابر بن حیان شهرستان گنبد کاووس توانستند عکسهایی از وضعیت خورشید گرفتگی جزئی در 14 دیماه 1389 گرفته و لحظه به لحظه در پرتال دانش آموزی  آپلود کنند.

 اعضاي جمعيت منجمان مهبانگ و گروه خبري آسمان تفتان، ظهر روز سه شنبه 14 دي ماه 1389 از ساعت 12 الي 14 بر بام سازمان جوانان استان سيستان و بلوچستان، شاهد و ثبت كننده گـرفت جزئي خورشيد بودند... گزارشی تصویری آن را می توانید در ادامه نظاره کنید.

 بر اساس محاسبات انجام شده از سوی موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران در ساعت 13 و 11 دقیقه گرفت حلقوی خورشید در استان همدان آغاز می شود، اوج این گرفت در ساعت 44 و 12دقیقه رخ داده به طوری که 41 درصد از سطح خورشید دچار گرفتگی شده و در ساعت 11 و14  دقیقه پایان خواهد پذیرفت، آسمان کمی ابری و غبار آلود در نزدیکی افق است! آیا شرایط  ایده آل برای برگزاری ویژه برنامه ی گرفت مهیا خواهد شد یا…

زیر مجموعه ها

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.