آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
پروژه جهانی شب های گالیله ای در شب های پنجشنبه و جمعه مورخه 22 و 23 اکتبر در گنبد کاووس یکی از شهر های شمال شرق ایران و در کنار بزرگترین برج آجری جهان که در مرکز شهر قرار دارد و با حضور حدود 80 نفر در هر شب رصدی برگزار شد.

این رصد های عمومی رده های سنی جالبی را به خود دید، از کودکان تا پیرمرد ها. در این رصد اعضاء فعال انجمن نجوم نجما گنبد کاووس با استفاده از تلسکوپ 8 اینچ  اسکای واچر GOTO ماه و سیاره زیبای مشتری را به مردمی که در این محل جمع شده بودند نشان دادند. این رصد ها از ساعت 18:30 تا 20:30 برقرار بود. لازم به ذکر است برای برگزاری این رصد عمومی انجمن نجوم نجما گنبد کاووس تبلیغات ویژه ای همراه با برگزاری نمایشگاه در سطح شهر، مدارس و دانشگاهها انجام داد.
انجمن نجوم نجما گنبد کاووس تنها برگزار کننده ی پروژه جهانی صلح ستارگان در ایران در روز دوشنبه 29 شهریور امسال بود که همانند شب های گالیله ای با استقبال مردم مواجه شد.برگزاری مراسم هفدهمین سالگرد تاسیس انجمن نجوم نجما گنبد کاووس

یازدهمین باشگاه نجوم گنبد کاووس در روز جمعه اول آبان متقارن شد با هفدهمین سالگرد تاسیس انجمن نجوم نجما. به همین مناسبت همایش ویژه ای در تالار هلال احمر گنبد کاووس و با حضور میهمانان عالی قدری برگزار شد. از جمله این میهمانان جناب آقای پوریا ناظمی (دبیر علمی روزنامه جام جم، عضو شورای سردبیری مجله نجوم و منجم برجسته کشور) و جناب آقای مهندس رستگار (نماینده محترم مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی) و جناب آقای دکتر عابدی (رئیس شبکه بهداشت گنبد کاووس و عضو هیئت موسس دانشگاه علمی و کاربردی شماره 1 گنبد کاووس) اشاره کرد. در کنار این میهمانان افراد علاقمندی از مردم در کنار اعضاء انجمن و شماری از خانواده های آنان در این مراسم حضور داشتند که در کل حدود 120 نفر در سالن محل برگزاری حضور بهم رساندند.

خلاصه ای از برنامه های این همایش:
قرائت کلام ا... مجید توسط جناب آقای محمد علی ربیع پور
پخش سرود جمهوری اسلامی ایران
پخش کلیپ ویژه انجمن نجوم نجما به تهیه کنندگی جناب آقای داود امانی کر
سخنرانی جناب آقای آتیلا پرو (سرپرست انجمن نجوم نجما گنبد کاووس)
پخش کلیپ جدید ترین عکس های نجومی به تهیه کنندگی خانم الهه قزلسفلو
سخنرانی جناب آقای دکتر عابدی با عنوان سفری به کیهان
آزمایش عملی فیزیک در خصوص فیبر نوری، توسط خانم غزاله بصیری و همکاری خانم سارا رادفر
سخنرانی جناب آقای پوریا ناظمی میهمان ویژه این باشگاه در خصوص گالیله و مشتری
جلسه پرسش و پاسخ با حضور جناب آقای پوریا ناظمی
برگزاری مراسم کیک بریدن با حضور جناب آقای آتیلا پرو و پذیرای از حضار

لازم به ذکر است در پایان این مراسم جناب آقای مهندس رستگار و جمعی از مسئولان، عضویت انجمن نجوم نجما درآمدند.
 
 
 
 
 
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.