آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 باشگاه نجوم تهران به سنت سالهای گذشته شب یلدای 1390 را پاس میدارد. این باشگاه عصر چهارشنبه 30 آذر در تالار اجتماعات دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار میشود.
در ابتدای برنامه ها به رسم معمول رخداد های نجومی آسمان دی معرفی خواهد شد. اجرای این برنامه را کاوه جمالی منجم آماتور به عهده دارد. در برنامه بعدی پاشا مجیدی نشانه ها و اشاره های  نجومی در متون کهن ایرانی را معرفی خواهد کرد.
سیاوش صفاریان پور و اوشین دانیلی زاکاریان دو عکاس نام آشنا, تصاویری از زیبایی های آسمان شب در برابر بناهای کهن و آشنای میهنمان را به نمایش در می آورند.
سپس دکتر محدثه عظیم لو, پژوهشگر موسسه هاروارد اسمیت سونیان دانشگاه هاروارد و سفیر ورد واید تلسکوپ در ایران سخنرانی خود را با عنوان "ورد واید تلسکوپ, پلی بین نجوم آماتوری و حرفه ای" ارائه خواهد کرد.
آخرین برنامه باشگاه یلدا, گپی نجومی خواهد بود  با حضور دکتر منصور وصالی, دکتر محدثه عظیم لو و فاطمه عظیم لو پیرامون پیشینه و آینده نجوم آماتوری در ایران.  
 
این برنامه از ساعت 16 تا 19 چهارشنبه 30 آذر در محل تالار اجتماعات مرکزی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی (امیر آباد شمالی) مقابل خیابان نوزدهم برگزار میشود.
باشگاه نجوم یلدای تهران مقدم کلیه علاقمندان به دانش را گرامی میدارد
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.