آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

 دومین رقابت صوفی در 7 و 8 شهریورماه در استان سیستان و بلوچستان برگزار گردید. این رقابت به همت اعضای محترم جمعیت مهبانگ و استانداری و دانشگاه سراسری شهر زاهدان برپا شد و شهر زاهدان 3 روز میزبان منجمان آماتور از سراسر ایران بود. این رقابت از امسال با هدف گسترش فعالیتهای رصدی و رقابتی در سطح بین المللی انجام شد. رصدگران در این رقابت در دو دسته ی دوربین های دوچشمی و تلسکوپ انجام شد.

 
 ر اساس این گزارش در بخش دوربین دوچشمی تیمور سیف‌اللهی از تهران، مجید مهرودی از كاشان و حمید‌رضا حاجیان به عنوان نفرات برتر برگزیده و تقدیر شدند.
در بخش تلسكوپ نیز حامد سلیمانی و صبا رهبر از تهران،‌احسان رستمی زاده و محمدعلی خیامیان از كرمان، ندا رئیسی از شاهرود و سمیه اصغرپور و هدیه یعقوبی از مشهد نیز به عنوان نفرات برگزیده این دوره از مسابقات معرفی شدند
 
داوران رقابت صوفی
 
در دومین رقابت صوفی حدود 70 رصدگر شرکت خواهند کرد و از 13 داور برای داوری در این برنامه دعوت شده است که اسامی آنان به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

1- علی ابراهیمی سراجی: از برندگان پیشین ماراتن مسیه و رقابت صوفی و داور هفتمین و هشتمین رقابت مسیه، رصدگر با تجربه اعماق آسمان و هلال ماه، همکار تحریریه و سایت ماهنامه نجوم.

2- بابک امین تفرشی: هیئت دبیران شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران، آغازگر و دبیر برگزاری هفت دوره رقابت مسیه در ایران و داور رقابت مسیه و صوفی، دبیر کمیته رقابت های شاخه آماتوری، عضو هیئت تحریریه ماهنامه نجوم.

3- محمد حسین الماسی: از برگزیدگان پیشین ماراتن مسیه و داور هشتمین ماراتن مسیه، همکار کمیته رقابت های شاخه آماتوری، مدرس رصدخانه زعفرانیه تهران و رصدگر با تجربه اعماق آسمان و هلال ماه، همکار تحریریه ماهنامه نجوم.

4- خسرو جعفری زاده: مدرس نجوم استان خوزستان، از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور دوره های پیشین رقابت مسیه و مدیر پایگاه اینترنتی www.nightsky.ir و مدیر فروشگاه ایران اپتیک، همکار سایت ماهنامه نجوم.

5- حامد زارع: مدرس نجوم و عضو انجمن نجوم سعادت شهر، رصدگر باتجربه اعماق آسمان و از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور هشتمین ماراتن مسیه.

6- سپیده سلمانیان: مدرس و مروج نجوم در استان سمنان، رصدگر با تجربه و از برندگان پیشین رقابت مسیه و صوفی، داور هشتمین ماراتن مسیه.

7- آیرین شیوایی: رصدگر باتجربه اعماق آسمان و از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور رقابت مسیه و صوفی، مدرس رصدخانه زعفرانیه تهران، همکار تحریریه و سایت ماهنامه نجوم.

8- علی فتح الله زاده: رصدگر با تجربه و از برندگان پیشین ماراتن مسیه، داور هشتمین ماراتن مسیه و داور رقابت های صوفی استانی در کرمان و خراسان، عضو انجمن نجوم آسمان توس.

9- ندا قاسمی: سرپرست انجمن نجوم شاهرود و بسطام و میامی، مدرس نجوم در استان سمنان، رصدگر با تجربه و از برندگان پیشین رقابت مسیه و صوفی، داور هشتمین ماراتن مسیه.

10- کاوه کشاورزیان: رصدگر با تجربه و برنده دوره های پیشین رقابت مسیه، داور هشتمین رقابت مسیه، مدرس عکاسی نجومی.

11- کاظم کوکرم: دبیر دومین رقابت صوفی، همکار کمیته رقابت های شاخه آماتوری، از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور دوره های پیشین رقابت مسیه و صوفی، مدرس رصدخانه زعفرانیه و همکار تحریریه ماهنامه نجوم.

12- اسماعیل محمدی: مدرس نجوم و عضو انجمن نجوم سعادت شهر، رصدگر باتجربه اعماق آسمان و از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور هشتمین ماراتن مسیه.

13- محمد نیلفروشان: مدرس نجوم شهرستان کرج، رصدگر با تجربه اعماق آسمان و از برندگان پیشین رقابت مسیه، داور دوره های پیشین رقابت مسیه و صوفی.
 
 
 حامیانی از گروهها و موسسات مستقل و ارگانهای دولتی، انجمن نجوم ایران - شاخه آماتوری را در تهیه امکانات فنی و اجرایی این برنامه یاری می‌کنند:

استانداری استان سیستان و بلوچستان

شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان

دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه زابل

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

دانشگاه علوم پزشکی زابل

سازمان آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان

سازمان ملی جوانان سیستان و بلوچستان

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان

صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان

جمعیت هلال احمر استان سیستان وبلوچستان

نیروی انتظامی و پلیس راه سیستان و بلوچستان

هنگ مرزی استان سیستان و بلوچستان

شرکت سهامی برق منطقه ای سیستان و بلوچستان

جمعیت منجمان مهبانگ زاهدان

 

استانداری قزوین

انجمن منجمان بدون مرز

موسسه آسمان و طبیعت پارس

فروشگاه ایران اپتیک

خانه علم نوین قزوین

ماهنامه نجوم

باشگاه فرهنگی – ورزشی پوشینه بافت قزوین

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.