آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
این برنامه به همت انجمن ستاره شناسی دلیجان و به مدیریت خانم فرشته توکلی در دبیرستان شهید بهشتی از ساعت 5:30 تا حوالی 10 صبح، تنها برای اعضای فعال انجمن برگزار شد. 
اما  همانطور که انتظار می رفت، به دلیل همزمانی با امتحانات دانش آموزان و دانشجویان، تعداد استقبال کنندگان کم بود. با این وجود عکاسی از تمام مراحل گذر ( تماس سوم و چهارم که در ایران قابل رویت بود) با چهار دوربین متفاوت انجام شد و در تمام این لحظات هیجان انگیز، توضیحات لازم به ملاقات کنندگان زهره منتقل می شد. با توجه به اینکه شهرستان دلیجان در عرض جغرافیایی 34 درجه ی شمالی و طول جغرافیایی  51 درجه شرقی واقع است، تماس سوم در  09:07:02 و تماس چهارم در 09:24:28  مشاهده شد. این اطلاعات با  استفاده از یک تلسکوپ ۸ اینچ نیوتونی و با فیلتر شماره 12 شیشه جوشکاری و به صورت غیر مستقیم (استفاده از تصویر بر روی پرده) بدست آمد.
 
 
 
 
 
 
امید که در گذرهای آینده پروژه های مهمتری دنبال شود.
 
با تشکر فراوان از همکاری جناب مهندس  مجتبی آقایی

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.