آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

هر ساله، انجمن‌های نجوم در سرتاسر دنیا، یک روز بین ۲۰ فروردین الی ۲۰ اردیبهشت (۱۵ می تا ۱۵ آوریل) را با توجه به وضعیت رصد ماه در آسمان، به عنوان روز نجوم معرفی می‌کنند. در این روز منجمین به صورت داوطلبانه با برپایی جشنواره و نمایشگاه‌های نجومی و برگزاری رصدهای عمومی، اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان را با نجوم، فضا و موضوعات مربوط به آن آشنا می‌کنند.


در شهر جهانی یزد، نمایشگاه روز نجوم در گذر فرهنگ و هنر (کوچه مازاری‌ها) شامل ۲۵ غرفه‌ی نجومی در ۲۹ فروردین برگزار شد. این غرفه‌ها شامل آشنایی با فناوری سفر به فضا، کیهان‌شناسی، نسبیت و گرانش، علم نجوم در قرآن، منظومه شمسی، پخش کلیپ‌های نجومی، نمایشگاه عکس‌های نجومی، یوفو و حیات در کیهان، آلودگی نوری، نقاشی و سرگرمی‌های نجومی برای کودکان، مسابقه نجومی، جهت‌یابی، فروش محصولات و خوراکی‌های نجومی، حضور فعال مدارس معتبر استان، حضور گروه‌های مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی و... بوده است.
بیش از ۷۰ منجم آماتور در اجرای این برنامه و بزرگ‌داشت این رویداد جهانی نقش داشتند، تشکر ویژه از آن‌ها و همیاری نهاد‌ها و مسئولین و مردم عزیز که به این برنامه گرما بخشیدند.

خبرنگار آسمان شب ایران
www.nightsky.ir

نویسنده: خبرنگار آسمان شب ایران

خبرنگار آسمان شب ایران www.nightsky.ir

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • Ngc6888

    Ngc6888 عکاس: بیژن مروج الاحکامی سحابی NGC 6888 که به نام سحابی هلالی نیز شناخته می شود، یک حباب با قطر[…]

  • آسمان شب نیم کره جنوبی

    آسمان شب نیم کره جنوبی عکاس: بابک تفرشی نیم‌کره جنوبی آسمانی یا ستاره‌های آسمان جنوب (از دید بیننده زمینی) ، بخشی از یک منطقه نجومیِ[…]

  • رد ستارگان دور قطبی بر فراز قله دماوند

    رد ستارگان دور قطبی بر فراز قله دماوند عکاس: هومن اولیایی عکاسی از رد ستارگان، یکی از انواع عکاسی نجومی میدان دید باز است. در این نوع عکاسی،[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.