آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
رصد سیاره ها و بررسی حرکت آنها در بین ستاره ها برای رصدگران جذاب خواهد بود. در دیماه آسمان مانند همیشه میزبان سیاره ها است.

رصد سیاره ها و بررسی حرکت آنها در بین ستاره ها برای رصدگران جذاب خواهد بود. در دیماه آسمان مانند همیشه میزبان سیاره ها است.

شامگاه و پس از غروب خورشید سیاره مریخ از افق شرقی طلوع خواهد کرد و منظره زیبایی با آسمان آبی رنگ به نمایش می گذارد. اما وضعیت سیاره ها بدین گونه است :

عطارد : در اوایل دیماه در نزدیک خورشید قرار دارد و کم کم به غرب خورشید عزیمت می کند و این سیاره از افق شامگاهی سربر خواهد آورد. رصدگران تیزبین آسمان در افق غربی می توانند این سیاره را در بین روشنایی آسمان مشاهده نمایند. سیاره عطارد در 13 دیماه رفته رفته از افق سربرخواهد آورد و وضعیت رصدی آن بهتر خواهد شد.
 
 
 
زهره : نگین درخشان آسمان در این ماه نیز میهمان آسمان صبحگاهی است و البته رصدگران تیزبین می توانند آن را در آسمان صبح و در نور خورشید به مشاهده نمایند.
 
ادامه دارد...
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.