مژده! قرعه‌کشی یک دستگاه تلسکوپ شکستی 60mm و دریافت 30% تخفیف ویژه برای آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی نام‌نویسی کنید
 سیارات فرازمینی چگونه هستند؟ آیا مدار آن ها در منطقه ای قرار دارد كه درآنـجا آب  نمی جوشد و  یخ نمی زند؟ تاكنون سرنخ ها برای یافتن این سیارات كافی نیست، چراکه بررسی های انجام شده تا حد كافی دقیق نبوده است.
ناسا در نظر دارد تلسكوپ فضایی كپلر را در 5 مارس ( 15 اسفند ) به فضا پرتاب كند. با قرار گرفتن آن در مدار می توان مطالعات تازه ای در منظومه شمسی انجام داده و شاهد بررسی های جدیدی در این عرصه داشته باشیم و برای اولین بار ما قادر به دیدن سیاراتی به اندازه زمین و همراه با تفکیک های بسیار عالی و  بی سابقه ای در كنار ستاره های مادرشان خواهیم بود.
همچنین می توانیم به بررسی سکونت در اینگونه سیارات بپردازیم. می توانیم با اطلاعات بدست آمده به میزان دما بر روی سطح سیاره پی ببریم و در نهایت تلاش برای یافت آب در آنجا به صورت مایع و روان شروع کنیم.

ویلیام بروكی که یکی از دانشمند ارشد ناسا است با اشاره به تحقیق درباره موجودات فرازمینی خاطر نشان کرد: شاید هم اكنون تمدن های بیگانه ( فرازمینی ها ) منتظر باشند تا ما با آنها ارتباط برقرار كنیم!

 

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تالار گفتگو

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.