آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

به‌روزرسانی در دست انجام است

بازدیدکنندگان گرامی،
در تلاش هستیم سایت آسمان شب ایران را با Joomla 4 بازسازی کنیم از این رو تا پایان کار ما شاید بخش‌هایی از سایت درست نمایش داده نشوند. آسمان شب ایران در روزهای آینده بهتر از گذشته در دسترس شما خواهد بود.

 دبیرخانه سومین رقابت صوفی ضمن اعلام روز پنجشنبه 8 مرداد 1388 به عنوان آخرین مهلت ثبت نام برای این رقابت، توجه داوطلبان برای شرکت در این رقابت را به نکات مهمی جلب کرده است.
 دبیرخانه سومین رقابت صوفی ضمن اعلام روز پنجشنبه 8 مرداد 1388 به عنوان آخرین مهلت ثبت نام برای این رقابت، توجه داوطلبان برای شرکت در این رقابت را به نکات مهمی جلب کرده است.
سومین رقابت رصدی بین المللی صوفی با شرکت زبده ترین رصدگران از ایران و برخی کشورهای دیگر از 26 الی 29 مرداد 1388 در شهرستان پاسارگاد استان فارس برگزار می شود.

برای مطالعه بیشتر درباره سومین رقابت صوفی و تغییرات و ویژگی های امسال آن اینجا کلیک کنید.

 

نکاتی که برای ثبت نام لازم است به آنها توجه داشته باشید

 v  لطفاً تمام مشخصات خواسته شده در فرم ثبت نام را مطابق نمونه تکمیل شده در پایین به دقت وارد كنيد. در وارد كردن اعداد و به خصوص شماره ملي دقت نمائيد. 

 v  کلیه اطلاعات این صفحه نزد کمیته رقابت های شاخه آماتوری به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

 v  این فرم در سه صفحه تنظیم شده است.

 v  فرم تكميل شده را فقط در قالب فایل Word (و نه pdf)، حداكثر تا پايان روز 7 مرداد 1388 به دبیرخانه سومین رقابت صوفی به نشاني الكترونيك این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمائيد. لطفا در هنگام ارسال فرم ثبت نام حتما در قسمت  Subject ايميل خود، ابتدا عنوان "فرم ثبت نام" و سپس نام خودتان را با حروف لاتین بنویسید. همچنین یک عکس پرسنلی با کیفیت مناسب از خودتان، نظیر عکسی که در زمان ثبت نام کنکور یا دریافت گواهینامه ارائه می کنید را به همراه این فرم ارسال کنید. فرمت عکس باید JPG بوده و حجم آن کمتر از 300 کیلوبایت باشد.

 v  در صحت اطلاعات که ذکر می کنید دقت داشته باشید و از بیان مطالب خلاف واقع یا اغراق آمیز کاملاٌ پرهیز کنید. این فرم سندی است که به منزله شناسنامه شرکت کننده خواهد بود و مسئولیت هر گونه اشتباه و مطلت کذب در آن متوجه صاحب این فرم خواهد بود.

 v  گزینش شرکت کنندگان برای حضور در رقابت با توجه به اطلاعات وارد شده در این فرم صورت می گیرد و در مواردی ممکن است با برخی از ثبت نام کنندگان برای دریافت اطلاعات دقیق تر تماس تلفنی گرفته شود. بنابراین در تکمیل این فرم نهایت دقت را داشته باشید.

 v  هزینه ثبت نام برای شرکت در رقابت 42000 تومان است که این هزینه با اعمال تخفیف برای اعضای شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران (با عضویت به روز) 35000 تومان خواهد بود.

 v  پس از پذیرفته شدن و اعلام نام شما در وبسایت رقابت صوفی در تاریخ 9 مردادماه، مهلت یک هفته ای برای واریز وجه ثبت نام به حساب بانکی انجمن نجوم ایران تا تاریخ 16 مردادماه اعلام خواهد شد. توجه كنيد تنها واریز وجه ثبت نام و ارسال اسکن رسید بانکی تا 16 مرداد ماه به معنی ثبت نام قطعی برای حضور در رقابت است. اسامی شرکت کنندگان قطعی در پايان موعد مقرر اعلام خواهد شد.

 v  توجه داشته باشید که پیش از پذیرفته شدن و اعلام نام شما در وبسایت رقابت صوفی نباید نسبت به واریز وجه اقدام کنید.

 v  لطفا براي جلوگيري از بروز مشكلات احتمالي، فايل فرم ثبت نام و فايل عکس پرسنلی را با هم و در يك ايميل ارسال کنید.

 v  در صورتي كه به صورت گروهي شركت مي‌كنيد، هر كدام از افراد گروه بايستي به طور جداگانه فرم‌ ثبت نام خود را تكميل و با ایمیل شخصی خود ارسال نمايند. 

 v  هیچ فردی مجاز به تکمیل و ارسال این فرم به جای فرد دیگر نیست. حتی اگر بخواهد این کار را برای دوست و همگروهی خود انجام دهد. بنابراین هر شرکت کننده فقط مجاز به تکمیل و ارسال فرم مربوط به خود است.

 v  در هنگام تكميل فرم دقت كنيد اعداد به صورت فارسي باشد. 

 v  در صورتی که فایل عکس و فرم را به درستی ارسال کرده باشید، حداکثر ظرف 48 ساعت ایمیلی دریافت خواهید کرد مبنی بر اینکه اطلاعات ارسالی شما به طور کامل دریافت شده است. اگر این اتفاق نیافتاد، یعنی اطلاعات ارسالی شما به هر دلیلی به دبیرخانه سومین رقابت صوفی نرسیده است و باید دوباره نسبت به ارسال مدارک از طربق ایمیل اقدام کنید.

 v  در صورتي كه به صورت گروهي قصد شركت داريد، می توانید با کسب اجازه از مدیر گروه، انجمن یا رصدخانه ای که عضو آن هستید، با نام آن گروه، انجمن یا رصدخانه در رقابت شرکت کنید. در این صورت مدیر گروه، انجمن یا رصدخانه شما باید طی نامه ای شما و دیگر اعضای گروهتان را ضمن نامه ای با مهر و امضا برای شرکت در سومین رقابت صوفی به دبیرخانه این رقابت معرفی کند. این نامه باید به دبیرخانه سومین رقابت رصدی بین المللی صوفی به شماره 66415464-021 تا پیش از روز 8 مرداد ماه فکس شود.

 v  اگر گروه شما در رقابت صوفی متشکل از چند منجم آماتور است که صرفاٌ با هم دوست و همکار هستید و می خواهید به صورت گروهی در رقابت شرکت کنید، اما گروه منسجمی با نام و سازوکارهای خاص گروه های نجومی ندارید، ضمن هماهنگی با یکدیگر یک نام برای جمع یا گروه دوستانه خود انتخاب کنید که می تواند برگرفته از نام شهر یا منطقه شما باشد. در هر حال توجه داشته باشید که این نام روی گواهی حضور شما و گروهتان و حتی در صورت برنده شدن در رقابت روی لوح تقدیر شما ثبت می شود و در رسانه ها اعلام خواهد شد. پس در انتخاب نام مناسب برای گروه خود دقت کنید.

 

تذکر مهم

گزینش شرکت کنندگان برای حضور در رقابت بر اساس فرم تکمیل شده ثبت نام بوده و تمام مراحل اداری آن در دبیرخانه سومین رقابت صوفی و با نظارت دبیران این برنامه انجام می شود. هیچ انجمن، گروه، شهر و استانی دارای ظرفیت از پیش تعیین شده برای حضور در سومین رقابت صوفی نیست. همچنین این دبیرخانه در هیچ شهر، انجمن یا گروهی، هیچ همکار یا نماینده ای برای گزینش شرکت کنندگان ندارد و در صورتی که نیاز به وجود چنین نمایندگانی باشد به نام آنها همراه با مسئولیتشان در وبسایت رقابت صوفی اشاره خواهد شد.

کاظم کوکرم و محمد حسین الماسی دبیران مشترک سومین رقابت صوفی هستند.

مشاوران و همکاران در دبیرخانه سومین رقابت صوفی که در مقاطع گوناگون به برگزاری این برنامه کمک می کنند به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: بابک امین تفرشی، پورنگ پورحسینی، حامد زارع، اصغر کبیری، احمد کریمی، ندا مبرا، اسماعیل محمدی، ساناز مصطفی زاده، پوریا ناظمی، هومن نجفی   

 

برای دریافت فرم ثبت نام در قالب فایل word اینجا کلیک کنید.

 

برای دریافت فهرست اصلی رقابت صوفی اینجا کلیک کنید. اجرامی که در مقابل آنها T نوشته شده مختص شرکت کنندگانی است که از تلسکوپ استفاده می کنند و اجرامی که جلوی آنها B نوشته شده مختص شرکت کنندگانی است که از دوربین دوچشمی استفاده می کنند. برای کسب توضیحات بیشتر به مقاله مربوط به رقابت صوفی در ماهنامه نجوم شماره 161 مراجعه کنید. همچنين لازم به ذكر است، فهرست تكميلي احتمالا در اطلاعيه‌هاي بعدي اعلام خواهد شد. 


  منبع :
  نويسنده
 : دبیرخانه سومین رقابت صوفی

همچنین بخوانید:

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان شب ایران را پیش چشمان شما خواهیم آورد
 • خورشیدگرفتگی حلقوی ۲۰۲۳
  عکاس: امیر شاهچراغیان خورشید سوژه‌ی بی‌رقیب آسمان هفته‌ی چهارم مهر ۱۴۰۲ بود. در ابتدای هفته‌ی چهارم مهر ماه ۱۴۰۲ ساکنان قاره‌ی...
 • خورشید گرفتگی روی مشتری
  عکاس: مجتبی بذرافشان پرسشی که با دیدن این تصویر مطرح می‌شود، این است که این نقاط تاریک روی سیاره «مشتری» چیست؟ این نقاط، در واقع...
 • ماه رنگی
  عکاس: مهیار مرادی چافی سطح ماه واقعا خاکستری نیست. در مقیاس بسیار بزرگ، سطح ماه رنگ‌های ظریفی را نشان می‌دهد که به نوع و فراوانی...
 • بارش شهابی برساوشی
  عکاس: محمد جواد فهیمی بارش شهابی بَرساوُشی یکی از مهم‌ترین بارش‌های شهابی سالیانه است. بیشینهٔ نرخ ساعتی سرسویی این بارش غالباً...
 • سحابی خرطوم فیل
  عکاس : امین اشرفی در این تصویر، «سحابی خرطوم فیل» (Elephant’s Trunk Nebula) را مشاهده می‌‌کنید که در بالا و دور از صورت فلکی...
 • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101
  عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند. این ابرنواختر که SN...
 • آنالما
  عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص خورشید (در یک قاب...