آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 یکی از معروفترین ستاره‌شناسان آماتور حال حاضر جهان، جان دابسون ( John Dobson )  نام دارد. ستاره‌شناسی که بسیاری از پروژه‌های مردمی و عمومی را در دنیا پای ریزی کرد. روز 23 شهریور 1389 برابر با 14 سپتامبر 20120 جان دابسون وارد 95 سالگی خواهد شد و این فرصت مناسبی است تا به پاس تلاش او، با ارسال نامه‌ای او را شادتر کنیم.   
 
بیشتر ستاره شناسان آماتور نام او را به خاطر پایه‌ای که طراحی کرده می شناسند. پایه‌ای که کار را برای بسیاری از رصدگران آسانتر ساخته و قدرت عمل بیشتری به آنها داده است ( تلسکوپ پایه دابسونی )
 
 
 
تصویر جان دابسون در سن 95 سالگی
 
پایگاه خبری آسمان شب ایران درنظر دارد طوماری جهت تبریک تولد او آماده سازد و همه می توانند با ارسال ایمیل به ما، سهمی  داشته باشند.
 
شما می توانید به یکی از روشهای زیر پیام خود را ارسال کنند :
 
1- نوشتن متن فارسی و ارسال آن به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا درج آن در بخش تماس با ما 
 
2- نوشتن پیام تبریک به زبان انگلیسی و ارسال آن به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   ( این ایمیل جهانی برای تبریک به جان دابسون است )
 
منتظر نامه‌های شاد باش شما هستیم.
 
لینک مفید : 

 
بیوگرافی جان دابسون

 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تصویر روز

خبرخوان یافت نشد

تالار گفتگو

خبرخوان یافت نشد
رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.