آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب سنگ « ۱۵۴ کرمان» توسط حجت کمالی جستجوگر شهاب سنگ به دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران اهدا شد. برای این منظور مراسمی با حضور رئیس و اساتید دانشکده برگزار شد.

 

بعد از اهدای این شهاب سنگ در دفتر آسمان شب سمیناری آموزشی در خصوص معرفی شهاب سنگ ها برای عموم مردم برگزار شد و از ۶ شهاب سنگ کشف شده حجت کمالی نیز رونمایی شد.

شهاب سنگ کرمان ۱۵۴ در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در منطقه کلوت بیابان لوت کشف شد. اهدای این نمونه شهاب سنگ کم نظیر  که در بولتن جهانی با نام Kerman ۱۵۴ ثبت شده است، سرآغازی برای مطالعات تخصصی در رشته شهاب سنگ شناسی و توجه بیشتر به این رشته علمی خواهد بود.

به گفته کارشناسان نجوم، این شهاب سنگ جز شهاب سنگ های بزرگ و از جنس سنگ به شمار می رود. همچنین این شهاب سنگ اطلاعات اولیه پیدایش منظومه شمسی را در خود نهفته دارد.

به گزارش مهر، حجت کمالی از جستجوگرهای حرفه ای ایران است و تعداد زیادی شهاب سنگ دارد که به موزه های مختلف اهدا کرده است. وی تنها دارنده مجوز تاسیس موزه شهاب سنگ است.

10056 hojat kamali tehran un

 

خبرنگار حوزه علم و فناوری خبرگزاری مهر، خبرنگار فعال در حوزه فناوری نانو

نویسنده: میترا سعیدی کیا

خبرنگار حوزه علم و فناوری خبرگزاری مهر، خبرنگار فعال در حوزه فناوری نانو

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تصویر روز

خبرخوان یافت نشد

تالار گفتگو

خبرخوان یافت نشد
رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.