آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
سیاره زحل، حکمران آسمان صبحگاهی   اگر به خاطر داشته باشید، سیاره زحل در اواخر شهریور 1388 در کانون توجه رصدگران بود. این سیاره به دلیل اینکه حالت حلقه‌های، آن دقیقاً در وضعیتی بود که به صورت خطی دیده می شد، بسیار جالب توجه بود. اما زحل این روزها ( در آذرماه 1388 ) باز هم در آسمان دیدنی است.
زحل آبانماه 1388، میهمان صورت فلکی سنبله است. بهترین راه برای یافتن آن، انتظار کشیدن تا زمان طلوع است. سیاره زحل در هفته‌های اول آذرماه ساعت 2 بامداد طلوع می کند و این زمان رفته رفته به سمت نیمه شب کشیده خواهد شد. اما برای دیدن آن تا 15 دقیقه بعد از طلوع صبر کنید. در این زمان نورانی ترین جسم آسمانی در افق شرقی همان سیاره زحل است. سیاره ای به رنگ زرد مایل به سفید که از قدر 1 در آسمان خواهد درخشید و یک ساعت بعد از آن ستاره‌ای آبی رنگ به نام سماک اعزل طلوع خواهد کرد.
 
سیاره زحل، حکمران آسمان صبحگاهی در آبانماه 1388 
 
اما دیدن ان از پشت تلسکوپ حا و هوای دیگری دارد. قمرهای کمنور و تیتان نورانی ترین قمر زحل، می تواند در تیرس چشمی های شما قرار گیرد و با ثبت روزانه‌ی آنها می توانید یکی از پروژه‌های جذاب ستاره شناسی را انجام دهید. 
 
نمایی از سیاره زحل از پشت تلسکوپ در آبانماه 1388 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تصویر روز

خبرخوان یافت نشد

تالار گفتگو

خبرخوان یافت نشد
رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.