آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 شورای عالی اداری در جلسه اخیر خود انتزاع سازمان فضایی ایران از وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات را تصویب و این سازمان را به نهاد ریاست جمهور ملحق کرد.
شورای عالی اداری به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و به منظور ارتقای فعالیت‌های فضایی، حضور فعال و منسجم در عرصه رقابت های فضایی و تمرکز اختیارات، امکانات و نیروهای متخصص در یک مجموعه واحد مقرر کرد که سازمان فضایی ایران از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منفک شود.

این سازمان با تمام تعهدات، وظایف، اختیارات، مسوولیت‌ها، منابع مالی و امکانات و تجهیزات وابسته به نهاد ریاست جمهوری اداره می شود.

بر اساس این مصوبه همچنین پژوهشکده مهندسی جهاد کشاورزی با تمامی تعهدات، وظایف، اختیارات، مسوولیت‌ها، منابع انسانی و مالی و امکانات و تجهیزات موجود در پژوهشگاه هوافضا ادغام می شود و وابسته به سازمان فضایی ایران اداره خواهد شد.

شورای عالی اداری، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور را مسوول حسن اجرای این مصوبه کرده است.

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.