آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
روز 31 خرداد 1388 مقارن انقلاب تابستانی یعنی زمانی که خورشید در بالا ترین ارتفاع خود در طول یکسال قرار می گیرد، اعضای گروه ستاره شناسی امیدیه وابسته به کانون فرهنگی تربیتی رضوان ، این شگفتی جهان آفرینش را جشن گرفته و چگونگی استفاده ی انسان ها ی متفکر را از این پدیده ی خلقت در طول تاریخ به نمایش گذاشتند.
به علت گرمای زیاد شهرستان اعضای گروه ساعت های ساخته شده ی خود را در ساعت 9:30 دقیقه، در جهت مناسب قرار داده و سعی بر آن شدکه از طریق آزمایش های ساده و عملی به جهت یابی بپردازند. ساعت ها هر بیست دقیقه یکبار به وسیله ی آقای ابوالحسنی امتیاز بندی می شد، تا چگونگی عملکرد آن ها مشخص شود.

خانم شریفات هدف از برگزاری این جشنواره را تشریح کردند و سپس مقالاتی که از سوی اعضا و با عناوین « تاریخچه ی ساعت ها ی آفتابی » ، « چرا 31 خرداد ؟» ، « انواع ساعت های آفتابی » تهیه شده بود ، به شکل جلسه ی پرسش و پاسخ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و چگونگی عملکرد انواع ساعت های آفتابی افقی و استوایی با استفاده از سایه ی شاخص مورد نظر و تفاوت آن ها توضیح داده شد.
 
 
 
 
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.