آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

شهابسنگی دیدنی و زیبا توسط آقای حجت کمالی در تاریخ 5 اسفند 1396 در صحرای طبس کشف شد. این شهابسنگ از جنس کندرایتی است که دارای پوسته‌ای سوخته و زیبا هستند.


آقای حجت کمالی معروف به مرد شهابسنگی ایران در مصاحبه با آسمان شب ایران، گفت : ایشان به همراه یکی دیگر از جستجوگران شهابسنگ، در مدت 2 روز جستجو و تلاش در صحرای طبس، تواستند دو شهابسنگ با وزنهای 150 گرم و 1150 گرم را کشف کنند.
آقای کمالی افزود : این شهابسنگها از جنس کندرایتی هستند و که در حاضر جهت تحقیقات بیشتر نزد ایشان می‌باشند.
حجت کمالی در ادامه گفت : بر اساس تحقیقات میدانی صورت گرفته این دو شهابسنگ از یک سنگ آسمانی واحد هستند که پس از ورود به جو زمین به تکه‌های ریزتری تقسیم شده‌اند. این شهاب سنگ در حال تحقیق و بررسی اولیه است در آینده ای نزدیک بخشی از آن برای آنالیز و ثبت در بولتن جهانی به دانشگاه فرانسه ارسال خواهد شد.

10070 meteorit tabas 01

خبرنگار آسمان شب ایران
www.nightsky.ir

نویسنده: خبرنگار آسمان شب ایران

خبرنگار آسمان شب ایران www.nightsky.ir

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.