آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

    باشگاه نجوم رشت روز چهارشنبه/ 20آذر ماه/ 1387 درسالن سبز مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء ، با حضورمحترم بیش از یکصد و پنجاه تن ازمشتاقان به دانش ستاره شناسی برگزار گردید.
    باشگاه نجوم رشت روز چهارشنبه/ 20آذر ماه/ 1387 درسالن سبز مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء ، با حضورمحترم بیش از یکصد و پنجاه تن ازمشتاقان به دانش ستاره شناسی برگزار گردید.
 

باشگاه نجوم آذرماه رشت

20 آذر1387


برنامه  با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سپس سرود ملی ایران آغاز شد.

مجری برنامه سارنیا باقری ،پس ازخوشامدگویی به حاضرین در سالن، ازارائه دهندگان مقالات برای ایراد سخنرانی دعوت نمود.

نخستین برنامه، قسمت اول سرگذشت یک ستاره بود که توسط زهرا امدادی ارائه شد. وی زندگی یک ستاره را به سه مرحله تولد، نوباوگی وبلوغ تقسیم نمود وبه تفصیل هریک پرداخت و واکنش های درون هسته ای در ستارگان را بررسی کرد .

سپس طناز پورمحمودی مقاله ای را با عنوان کوارک ارائه کرد. اودرباره انواع کوارک ونیروی کوارک توضیح داد وسپس جدولی ازانواع کوارک را معرفی نمود.

پس از آن گزارش تصویری نمایشگاه فضا که در روزهای 12و13 آبان، در دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان، توسط گروه نجوم سها برگزار شده بود، نمایش داده شد.

در ادامه یوسف شعبانی مقاله ای را با عنوان تسلیحات فضایی ارائه کرد. وی ماهواره، این فناوری فضایی را عامل ایجاد شکاف درقدرت نظامی بین کشورهای صاحب این فناوری و فاقد این صنعت فضایی دانست ودرباره فناوری پرتاب ماهواره ، کشورهای دارای این فناوری و کاربردهای انواع ماهواره های نظامی در توان نظامی کشورها مطالبی بیان نمود.

سپس علی طوافی درباره ی رویدادهای آسمان دی ماه، صور فلکی، سیارات قابل مشاهده وموقعیت آنها در این ماه توضیحاتی ارائه نمود. همچنین وی بارش شهابی کوادرانتی در14 دی ماه را به علاقمندان نوید داد.

در پایان داوود همتی به سوالاتی که تحت عنوان خودآزمایی درطول برنامه دراختیار حاضرین قرارگرفته بود، پاسخ داد. خود آزمایی مبتنی برمطالبی بود که درباشگاه های گذشته در رابطه با مفاهیم پایه نجوم بیان شده بود.

باشگاه با قدردانی مجری از شرکت کنندگان در باشگاه این ماه به پایان رسید.

باشگاه نجوم رشت ، گردهمایی منجمان آماتور گیلانی است که با همکاری گروهها و موسسات نجومی گیلانی از قبیل انجمن علمی وپژوهشی نجم شمال/انجمن نجوم اکلیل شمالی/ انجمن نجوم سمپاد گیلان/ کانون نجوم سها همگام با سراسر کشوردرهرماه برگزار می شود.

باشگاه نجوم رشت از تمامی علاقه مندان به دانش، به ویژه ستاره شناسی دعوت می کند در این گردهمایی شرکت کنند.

حضوربرای عموم آزاد است.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

rashtastroclub.blogfa.com http://

نویسنده: سمانه باقری
 
 
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تالار گفتگو

13 آذر 1399

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.