آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 انجمن نجوم نجمای شهرستان گنبد کاووس به سرپرستی آقای عبداله گروسی مستقر در رصدخانه پژوهش سرای دانش آموزی جابر بن حیان شهرستان گنبد کاووس توانستند عکسهایی از وضعیت خورشید گرفتگی جزئی در 14 دیماه 1389 گرفته و لحظه به لحظه در پرتال دانش آموزی  آپلود کنند.
انجمن نجوم نجمای شهرستان گنبد کاووس به سرپرستی آقای عبداله گروسی مستقر در رصدخانه پژوهش سرای دانش آموزی جابر بن حیان شهرستان گنبد کاووس توانستند عکسهایی از وضعیت خورشید گرفتگی جزئی در 14 دیماه 1389 گرفته و لحظه به لحظه در پرتال دانش آموزی آپلود کنند. (www.sastro.ir) که به عنوان اولین تجربه، نتیجه خوبی داد. عزیزانی که در این کار زحمتهای بسیار زیادی کشیدند عبارتنداز: آقایان: عبداله گروسی(سرپرست انجمن)، یاشار یوسفنژاد (نماینده استان گلستان در پرتال دانش آموزی بخش نجوم آموژش و پرورش)، مهدی رضایی و خانمها: فاطمه سنچولی و بهناز کردی افشاری.
لازم به ذکر است صدا و سیمای شهرستان نیز برای پوشش خبری حضورا به محل رصدخانه تشریف آورده و گزارش تهیه کردند و البته با باز بودن در رصدخانه تعدادی از افراد رهگذر نیز توانستند از این واقعه نجومی دیدن کنند.
ابزار مورد استفاده:تلسکوپ کاسگرین اشمیت 8اینچ+دوربین دیجیتال کنون 8مگاپیکسل+اینترنت ADSL


تصویر از یاشار یوسف نژاد
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.