آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
دانش‌پژوهان جوان کشورمان که در قالب دو تیم در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک شرکت داشتند موفق به کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز شدند.

دانش‌پژوهان جوان کشورمان که در قالب دو تیم در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک شرکت داشتند موفق به کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محسن جمالی - معاون دانش‌پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اعلام این خبر افزود: پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک با حضور 27 تیم در لهستان برگزار شد.

وی افزود: در این رقابتها یک مسابقه گروهی نیز برگزار شد که تیم‌های ایران رتبه دوم را کسب کردند. البته این مسابقه در دو دوره گذشته المپیاد جهانی نجوم مدالی در بر نداشت اما از امسال به برگزیدگان مدال اعطا شد.

جمالی گفت: تیم "الف" (رسمی) دانش آموزی پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک ایران متشکل از احسان عابدی و علی فهیم‌نیا به مدال نقره و اصلان نور قاسمی، رامتین کرامتی و پرهام پرسنده خیال به مدال برنز دست یافتند.

وی خاطرنشان کرد: علی اکبر کاوه‌ای تنها دانش آموز ایرانی بود که در این رقابتها موفق به کسب مدال طلا شد و سایر اعضای تیم "ب" (مهمان) از جمله آریان هاشمی و بهنام پورقاسمی موفق به کسب مدال نقره و محمد بیاضی و مهدی سلیمانی‌فرد نیز موفق به کسب مدال برنز شدند.
تیم دانش‌آموزی المپیاد نجوم و اختر فیزیک جمهوری اسلامی ایران سال گذشته با کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک برنز، رتبه‌ سوم چهارمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در چین را کسب کرد.
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • Delta Scorpii Sh2-1, Sh2-7، vdb 99

    Delta Scorpii Sh2-1, Sh2-7، vdb 99 عکاس: بیژن مروج الاحکامی صورت فلکی عقرب یکی از صورت های فلکی مهم باستانی است که بسیار مورد توجّه و[…]

  • کاروانسرای قلعه خرگوشی

    کاروانسرای قلعه خرگوشی عکاس: علی عباسی بیش از دو هزار سال پیش، در سراسر خاورمیانه، در مسیر کاروان‌های تجاری، ساختمان‌هایی برای مسافرها یا[…]

  • NGC 5139

    NGC 5139 عکاس: محسن شریفی امگا قنطورس (ω Cen) یا ان‌جی‌سی ۵۱۳۹یک خوشهٔ ستاره‌ای کروی است که در صورت فلکی قنطورس قرار[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.