آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

عکاسی ستاره‌شناسی

آیا شما به یاد دارید در شبی صاف و آرام به آسمان چشم دوخته باشید؟ به آسمانی زیبا كه از میلیاردها ستاره، چند سیاره زیبا، صورت فلكی و میلیون‌ها سحابی و كهكشان ریز و درشت تشكیل شده است.  در این شب‌ها علاوه بر رصد این گنبد مینایی، ثبت این تصاویر زیبا و شگفت آور می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. عكاسی آسمان شب یكی از بخشهای زیبا و بیاد ماندنی ستاره‌شناسی آماتوری است که هر روزه بر تعداد كسانی كه با در اختیار داشتن ساده ترین امكانات به این فعالیت علمی - هنری مشغول هستند افزوده می‌شود. شما هم می‌توانید با داشتن یك دوربین ساده و البته كمی هم تجربه و تمرین به جمع عكاسان آسمان شب بپیوندید.

در این مقاله با روشی جدید در پردازش تصاویر آسمان شب آشنا میشویم که تصویری نهایی ترکیبی از یک تصویر نجومی و یک اثر هنری خواهد بود.

آیا شما میتوانید از کهکشانها و خوشه های ستاره ایی از حیاط منزلتان عکاسی کنید؟ این امر بستگی به وضعیت نورمحیطی در محل شما دارد، که آلودگی نوری چقدر است و شما چقدر زمان برای عکاسی صرف خواهید کرد؟

 

در این مقاله میخواهیم در مورد حداقل تجهیزاتی که یک شخص برای شروع عکاسی از کهکشان راه شیری به آن نیاز دارد صحبت کنیم.

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

  • Ngc6888

    Ngc6888 عکاس: بیژن مروج الاحکامی سحابی NGC 6888 که به نام سحابی هلالی نیز شناخته می شود، یک حباب با قطر[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.