آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 سیارات فرازمینی چگونه هستند؟ آیا مدار آن ها در منطقه ای قرار دارد كه درآنـجا آب  نمی جوشد و  یخ نمی زند؟ تاكنون سرنخ ها برای یافتن این سیارات كافی نیست، چراکه بررسی های انجام شده تا حد كافی دقیق نبوده است.
ناسا در نظر دارد تلسكوپ فضایی كپلر را در 5 مارس ( 15 اسفند ) به فضا پرتاب كند. با قرار گرفتن آن در مدار می توان مطالعات تازه ای در منظومه شمسی انجام داده و شاهد بررسی های جدیدی در این عرصه داشته باشیم و برای اولین بار ما قادر به دیدن سیاراتی به اندازه زمین و همراه با تفکیک های بسیار عالی و  بی سابقه ای در كنار ستاره های مادرشان خواهیم بود.
همچنین می توانیم به بررسی سکونت در اینگونه سیارات بپردازیم. می توانیم با اطلاعات بدست آمده به میزان دما بر روی سطح سیاره پی ببریم و در نهایت تلاش برای یافت آب در آنجا به صورت مایع و روان شروع کنیم.

ویلیام بروكی که یکی از دانشمند ارشد ناسا است با اشاره به تحقیق درباره موجودات فرازمینی خاطر نشان کرد: شاید هم اكنون تمدن های بیگانه ( فرازمینی ها ) منتظر باشند تا ما با آنها ارتباط برقرار كنیم!

 

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.