آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم تدوین نقشه جامع فناوری هوا فضا، گفت: ایجاد پارک اختصاصی فناوری فضایی ضروری است.

سردار احمد وحیدی در همایش ملی "توانمندی های صنایع هوایی و فضایی" گفت: باید نقشه علمی هوا فضا را مبتنی بر نقشه جامع علمی کشور و از درون آن استخراج و نقشه جامع فناوری هوافضا را ترسیم کرد.

وی همچنین بر ایجاد شبکه ملی آزمایشگاه ها در صنایع هوا فضا تاکید کرد و افزود: باید شبکه ملی آزمایشگاهی این صنایع را به فضای مجازی متصل کرد تا این آزمایشگاه ها از امکانات دیگر واحدهای آزمایشگاهی در کشور مطلع شوند.

سردار وحیدی، ایجاد شبکه ملی نخبگان در عرصه هوافضا را نیز ضروری دانست و اضافه کرد: نخبگان این عرصه، بعضا از یکدیگر بی اطلاعند؛ گرچه با ایجاد پارک های علم و فناوری، فعالیت ها پیشرفت کرده است اما ایجاد پارک فناوری فضایی به شکل اختصاصی، برای تجمیع نخبگان عرصه هوافضا و دستاوردهای آنان ضروری است.

وی، چاپ نشریه علمی پژوهشی و ایجاد یک شبکه قطعه ساز در حوزه هوافضا را از دیگر ضرورت ها بیان کرد و افزود: گرچه این شبکه تا حدی شکل گرفته است اما بسیار مهم است که شرکت هایی را به عنوان قطعه ساز فعال کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: پیام این همایش آن است که به علت برخی کمبودهای احتمالی ناامید نشویم.

وی اضافه کرد: حدود 800 شرکت دانش بنیان می توانند در طرح ها و برنامه های این وزارتخانه فعالیت و مشارکت کنند.

 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.