آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

بقایای موشکی که ماژول ایستگاه فضایی چین را به فضا ارسال کرد، در حال سقوط به زمین است، اما اینکه کجا و در چه زمانی به زمین برخورد کند مشخص نیست!
 

به گزارش اسپیس نیوز: موشک Long March5B چین که ماژول ایستگاه فضایی این کشور را با ۲۲.۵ تن وزن پس از جدا شدن طبق برنامه در مدار صحیح خود قرار داد، اکنون در مداری به دور زمین در گردش است و ممکن است در طی یک هفته آینده در هر نقطه از زمین سقوط کند!
این موشک چینی هر ۹۰ دقیقه با سرعت ۲۷۶۰۰ کیلومتر در ساعت در حال گردش به دور زمین است؛ به گفته اسپیس نیوز، بقایای این موشک پس از ورود به جو زمین، میتواند در هر جایی و یا حتی در یک منطقه مسکونی فرود بیاید! اما با توجه به اینکه ۷۰ درصد پوشش کره زمین از آب است، امیدواریم بازگشت این موشک در آب های اقیانوس ها باشد در واقع جو زمین میتواند با فعالیت های خورشیدی منبسط و یا منقبض شود و به همین دلیل است که محاسبه مسیر سقوط این محموله کار دشواری است.
 
 در طی این یک هفته با احتیاط قدم بردارید!

مترجم و عضو هیئت تحریریه آسمان شب ایران

نویسنده: ریحانه کریمی

مترجم و عضو هیئت تحریریه آسمان شب ایران

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • Ngc6888

    Ngc6888 عکاس: بیژن مروج الاحکامی سحابی NGC 6888 که به نام سحابی هلالی نیز شناخته می شود، یک حباب با قطر[…]

  • آسمان شب نیم کره جنوبی

    آسمان شب نیم کره جنوبی عکاس: بابک تفرشی نیم‌کره جنوبی آسمانی یا ستاره‌های آسمان جنوب (از دید بیننده زمینی) ، بخشی از یک منطقه نجومیِ[…]

  • رد ستارگان دور قطبی بر فراز قله دماوند

    رد ستارگان دور قطبی بر فراز قله دماوند عکاس: هومن اولیایی عکاسی از رد ستارگان، یکی از انواع عکاسی نجومی میدان دید باز است. در این نوع عکاسی،[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.