آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 برخی از رسانه‌های چین، خبر از فرستادن اولین زن فضانور چینی در سال 2012 را مخابره کردند. این خبر نشان از برنامه‌ریزی بسیار خوب کشور چین برای تسخیر فضا دارد و در آینده شاهد برنامه‌های جالبتری از این سازمان فضایی خواهیم بود.
Yang Liwei اولین فضا نورد چینی که در سال 2003 برای انجام مأموریت انتخاب شد، گفت : سازمان فضایی چین تحقیق و بررسی گسترده‌ای را برای انتخاب این زن فضانورد به انجام رسانده و این زن افتخار ملی چین خواهد شد.
 
 

Yang Liwei نخستین فضانورد چین
 
Sui Guosheng یکی دیگر از مسئولین نیروی هوایی ارتش چین که در این پروژه نقش بسیار مهمی دارد، گفت : نخستین زن انتخاب شده در سال 2012 به فضا فرستاده خواهد شد، تا پای یک زن چینی نیز به فضا باز شود!
به گفته‌ی این مقام ارشد، این زن فضانورد از بین 15 خلبانی انتخاب خواند شد که اینان نیز خود از بین  150.000 آموزش دیده در دانشگاه فنون هوایی چین فارق التحصیل شده اند.

کشور چین در نخستین تلاش خود در سال  October 15, 2003. برابر با چهارشنبه 23 مهرماه 1382، یانگ لیووی (  Yang Liwei ) را توسط موشک Shenzhou-5 به فضا فرستاد.  این فضانورد برای مدت 15 درقیقه در خارج از حو زمین بود و این آغازی برای برنامه‌‎های چین به شمار می‌رود.
 
 
لازم به ذکر است نخستین فضانورد زن جهان والینتینیا تروشکوا (  Valentina Tereshkova ) روسی بود که در سال 1963 به مدت سه روز در خارج از جو زمین قرار داشت.
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.