آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
سیاره زحل زیباترین سیاره منظومه شمسی است که بسیاری از علاقه مندان که به تازه گی به ستاره شناسی روی آورده اند، آرزوی یک بار دیدن این سیاره را از درون تلسکوپ دارند. برای آگاهی بیشتر از وضعیت سیاره زحل ادامه این خبر را مشاهد نمایید.
سیاره زحل در اسفند ماه در صوت فلکی شیر قرار خواهد داشت و وضعیت آن برای رصد هر روز بهتر خواهد شد. سیاره زحل در اواخر بهمن مه و اوایل اسفند ماه کمی پس از غروب خورشید سر از افق شرقی بر خواهد آورد و در انتظار شما رصد گران خواهد بود.
برای افرادی که تا به حا این سیاره را رویت نکرده اند، مقارنه ماه و زحل در شامگاه پنجشنبه 2 اسفندماه فرصت مناسبی است. البته در شب قبل یعنی صبحگاه روز پنجشنبه که ماه گرفتگی کامل را در پیش رو داریم نی زمان مناسبی است که به می بایست به مقاله ماه گرفتگی در غرب ایران مراجعه کنید.
اما اطلاعات تکمیلی
سیاره زحل در صورت فلکی شیر و نزدیکی ستاره قلب اسد قرار دارد و هر شب پس از غروب خورشید ابتدا ستاره آبی رنگ قلب شیر و تقریباً 30 دقیقه بعد سیاره زحل به مانند ستاره ای زرد رنگ طلوع خواهد نمود. دیدن سیاره زحل از درون تلسکوپ جذابیت دیگری دارد، حلقه های آن و قمر پرنورش تیتان نیز به آسانی دیده خواهدشد.   
 
 
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تصویر روز

خبرخوان یافت نشد

تالار گفتگو

خبرخوان یافت نشد
رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.