آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

هر ساله، انجمن‌های نجوم در سرتاسر دنیا، یک روز بین ۲۰ فروردین الی ۲۰ اردیبهشت (۱۵ می تا ۱۵ آوریل) را با توجه به وضعیت رصد ماه در آسمان، به عنوان روز نجوم معرفی می‌کنند. در این روز منجمین به صورت داوطلبانه با برپایی جشنواره و نمایشگاه‌های نجومی و برگزاری رصدهای عمومی، اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان را با نجوم، فضا و موضوعات مربوط به آن آشنا می‌کنند.


در شهر جهانی یزد، نمایشگاه روز نجوم در گذر فرهنگ و هنر (کوچه مازاری‌ها) شامل ۲۵ غرفه‌ی نجومی در ۲۹ فروردین برگزار شد. این غرفه‌ها شامل آشنایی با فناوری سفر به فضا، کیهان‌شناسی، نسبیت و گرانش، علم نجوم در قرآن، منظومه شمسی، پخش کلیپ‌های نجومی، نمایشگاه عکس‌های نجومی، یوفو و حیات در کیهان، آلودگی نوری، نقاشی و سرگرمی‌های نجومی برای کودکان، مسابقه نجومی، جهت‌یابی، فروش محصولات و خوراکی‌های نجومی، حضور فعال مدارس معتبر استان، حضور گروه‌های مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی و... بوده است.
بیش از ۷۰ منجم آماتور در اجرای این برنامه و بزرگ‌داشت این رویداد جهانی نقش داشتند، تشکر ویژه از آن‌ها و همیاری نهاد‌ها و مسئولین و مردم عزیز که به این برنامه گرما بخشیدند.

خبرنگار آسمان شب ایران
www.nightsky.ir

نویسنده: خبرنگار آسمان شب ایران

خبرنگار آسمان شب ایران www.nightsky.ir

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.