آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
انجمن نجوم آسمان کویر در تاریخ 30/8/1387 با همکاری باشگاه جوان یزد اقدام به برگزاری باشگاه نجوم آبان نمود.در این همایش به ارائه بخش های زیر پرداخته شد:


1.  اخبار نجومی:این قسمت با اجرای بسیار عالی آقای بهرامی و خانم کعب عمیر به صورت  پرسش و پاسخ صورت گرفت و طی آن اخبار نجومی ایران و جهان که شامل خبرهای مربوط به کشف و عکس برداری از چند منظومه فراخورشیدی و سیارات آن ها،اخبار مریخ نشین فینیکس(ققنوس) و سیاره مریخ،انفجار عظیم اخیر در سطح خورشید و تبعات آن بر روی زمین و ماهواره سوهو و کپلر و.... می شد،ارائه گردید.

2.  بارش شهابی  اسدی:در این بخش آقای کیانوش،از مدرسین نجوم یزد،در مورد انواع شهاب و شهابسنگ و برخی اطلاعات مربوط به رصد بارش های شهابی و منشأ این بارش ها و....صحبت نمودند.

3.  گزارش برگزاری روز نجوم سال 1387:این برنامه در فروردین ماه سال جاری با همکاری دانشگاه یزد و باشگاه جوان در محل مجتمع علوم پایه دانشگاه یزد برگزار شد.هدف از اجرای این برنامه که در سراسر کشور به صورت هماهنگ و همزمان در یک روز اجرا می شود،گسترش علم نجوم در بین اقشار مختلف و آشنایی با زیبایی های آسمان می باشد؛لذا برای ارائه گزارش این برنامه خانم بهاءلو،عضو انجمن،اسلایدی را برای پخش آماده نموده به سمع و نظر حاضرین رسانیدند.

4.  تقدیر و تشکر:در این بخش نیز از دست اندرکاران برگزاری این باشگاه و همچنین اعضایی که در روز نجوم همکاری با این انجمن نموده بودند،تقدیر و تشکر به عمل آمد.این افراد عبارتند از آقایان:کیانوش،مصدق،شاه بندری ،سراستاد ،تقدیسی،مهاجان و خانم ها:مددی،بهاءلو،خبیری،کعب عمیر و اکبریان.متاسفانه به علت کمبود وقت به دلیل نا هماهنگی و تداخل زمان اجرا با برنامه های گروه زیست شناسی،برنامه های این باشگاه به صورت بسیار فشرده برگزار شد و به حذف بخش های آسمان شب(که به معرفی پدیده های نجومی ماه آینده و چگونگی رصد آن ها می پردازد)و معرفی انجمن نجوم دانشگاه یزد و اخبار نجوم آسمان کویر انجامید.

من بعد روال کار به این قرار است که باشگاه نجوم در آخرین پنجشنبه هر ماه در یکی از دو محل باشگاه جوان یا دانشگاه یزد برگزار شود.به امید برگزاری هرچه بهتر و بیشتر این برنامه.

دبیر انجمن آسمان کویر

احمد سراستاد

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تالار گفتگو

13 آذر 1399

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.