آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
.      برگزاری گارگاه آشنایی با ماه گرفتگی  به صورت عمومی و رایگان برای اقشار مختلف در محل پارک علم و فناوری یزد که این برنامه که با همکاری پارک علم و فناوری یزد برگزار شده بود در  صبح 25 اجرا شد و از ساعت 10 تا 12 ظهر ادامه داشت .
 
 
2.      برگزاری رصد عمومی برای مشاهده ماه گرفتگی و آشنایی با این پدیده جالب در دو نقطه شهر یزد . محل مرکزی رصد واقع در میدان فرهنگ (نعل اسبی) و محل شماره 2 میدان تاریخ امیر چخماق یزد . که در هر دونقطه برنامه ها از ساعت 22 شروع شد که با رصد ماه ,سیاره زحل و رصد ماه گرفتگی  همراه بود البته قبل از شروع ماه گرفتگی علاقه مندان به وسیله نرم افزار ماه گرفتگی را به صورت مجازی تجربه کردند و بروشورهای مربوط به ماه گرفتگی به علاقه مندان ارائه شد و مراسم پرسش و پاسخی در هر دو محل اجرا شد .
 
 
3.      برگزاری رصد عمومی در خارج از شهر یزد و در سایت رصدی انجمن نجوم یزد در محل کویر مزرعه شور که این برنامه با رصد ماه گرفتگی و آشنایی با صور فلکی در زمان گرفت کامل همراه بود .
 
 
این برنامه ها با همکاری گروه سلار تهران انجام شد که از زحمات این دوستان تشکر می شود و از زحمات آقایان مسلم دهقان مسئول برگزاری رصدهای عمومی , آقای پیله ور مسئول کمیته رصد ,امیر فارغی و خانمها فریده صدیقی و میترا دهقان قدردانی می کنیم  .

نویسنده:

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.