آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
.      برگزاری گارگاه آشنایی با ماه گرفتگی  به صورت عمومی و رایگان برای اقشار مختلف در محل پارک علم و فناوری یزد که این برنامه که با همکاری پارک علم و فناوری یزد برگزار شده بود در  صبح 25 اجرا شد و از ساعت 10 تا 12 ظهر ادامه داشت .
 
 
2.      برگزاری رصد عمومی برای مشاهده ماه گرفتگی و آشنایی با این پدیده جالب در دو نقطه شهر یزد . محل مرکزی رصد واقع در میدان فرهنگ (نعل اسبی) و محل شماره 2 میدان تاریخ امیر چخماق یزد . که در هر دونقطه برنامه ها از ساعت 22 شروع شد که با رصد ماه ,سیاره زحل و رصد ماه گرفتگی  همراه بود البته قبل از شروع ماه گرفتگی علاقه مندان به وسیله نرم افزار ماه گرفتگی را به صورت مجازی تجربه کردند و بروشورهای مربوط به ماه گرفتگی به علاقه مندان ارائه شد و مراسم پرسش و پاسخی در هر دو محل اجرا شد .
 
 
3.      برگزاری رصد عمومی در خارج از شهر یزد و در سایت رصدی انجمن نجوم یزد در محل کویر مزرعه شور که این برنامه با رصد ماه گرفتگی و آشنایی با صور فلکی در زمان گرفت کامل همراه بود .
 
 
این برنامه ها با همکاری گروه سلار تهران انجام شد که از زحمات این دوستان تشکر می شود و از زحمات آقایان مسلم دهقان مسئول برگزاری رصدهای عمومی , آقای پیله ور مسئول کمیته رصد ,امیر فارغی و خانمها فریده صدیقی و میترا دهقان قدردانی می کنیم  .

نویسنده:

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.