آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
پس از برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری پروژه ی شب های گالیله ای در شهرستان قاین توسط انجمن نجوم دبیرستان نمونه ی خیامی، تصمیم بر آن شد که در روز های پنج شنبه و جمعه (سی مهر و اول آبان) این برنامه را در محل دبیرستان برگزار کنیم.

 

برنامه در هر دو شب از ساعت 17:30 اغاز شد. اعضای انجمن در دو بخش رصد و آموزش،  زیبایی های نجوم را ببه مردم نشان می دادند. در قسمت رصد توسط یک عدد تلسکوپ 10 اینچ ویکسن و دو عدد تلسکوپ تال 120 به همراه 3 عدد دوربین دوچشمی 50*7 ماه، مشتری و کهکشان آندرومدا برای مردم نمایش داده شد. در قسمت آموزشی نیز توسط نرم افزار استاری نایت مفاهیم اصلی نجومی از جمله فواصل نجومی و مکان ما در کیهان برای مردم توضیح داده شد. برنامه حدود دو ساعت ادامه داشت و سپس اعضای گروه با جمع کردن وسایل و به امید فرداهای بهتر علم نجوم در ایران رهسپار خانه های خود شدند.

در پایان بر خود لازم می دانم از تلاش های جناب آقای ناظران رییس انجمن نجوم دبیرستان نمونه ی خیامی قاین کمال تشکر را داشته باشم.

امیررضا کامکار عضو انجمن نجوم دبیرستان نمونه ی خیامی قاین
 
 
 
 
خبرنگار آسمان شب ایران
www.nightsky.ir

نویسنده: خبرنگار آسمان شب ایران

خبرنگار آسمان شب ایران www.nightsky.ir

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.