آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

شب جهانی رصد ماه

ماه نزدیکترین همسایه زمین و تنها قمر زیبای زمین است. این قمر زیبا با قطری برابر با 3760 کیلومتر و فاصله میانگین 340.000 کیلومتر از زمین قرار دارد و هر 27.8 روز یک دور به گرد زمین می‌گردد. اما در این بین دیدن ماه با چشم مسلح و ابزار رصدی می تواند برای هر انسانی جذاب باشد. بر این اساس هر ساله پروژه‌ای بین المللی با نام "شب جهانی رصد ماه" در تاریخ‌های معینی از سال برگزار می‌شود تا عموم مردم را به دیدن ماه دعوت کنیم. امسال نیز این پروژه در روز 28 اکتبر برابر با 6 آبان 1396 در سراسر جهان برگزار می‌شود که در ایران به دلیل روز شنبه بودن این تاریخ، یک روز زودتر و در روز 5 آبان 1396 برگزار می‌شود.

لینک ثبت اطلاعات رصدی در سایت

Click here to register your 2017 InOMN event!

inomn tehran 2017 03 

در این راستا آسمان شب ایران، گنبد مینا، مرکز نجوم آوا استار و موسسه پژوهشی سایه و فروشگاه ایران اپتیک نیز همگام با این پروژه جهانی در روز جمعه 5 آبان 1396 برنامه رصدی عمومی را در محل ضلع جنوبی گنبد مینا برگزار می‌کنند و از تمامی علاقه‌مندان نیز هم دعوت به عمل می‌آید تا ابزارهای رصدی خود را در کنار ابزارهای رصدی ما به این مکان آورده و عموم مردم را با زیبایی‌های ماه آشنا کنند.

 inomn tehran 2017 location 01

لینک نقطه دقیق اجرای برنامه را اینجا کلیک کنید.

 پروژه شب جهانی رصد ماه، شامگاه روز 5 آبان 1396 از ساعت 18 تا 22 در محل ضلع جنوبی گنبد مینا، از سوی آسمان شب ایران و با هماهنگی و همکاری مسئولین گنبد مینا و شرکت نو سازی عباس آباد برگزار شد.

همه ساله در جهان پروژه‌های مختلف ترویجی ستاره‌شناسی درحال اجرا شدن  که یکی از این پروژه‌ها، "شب جهانی رصد ماه" است که مورد توجه بسیاری از عموم مردم قرار گرفته است. در همین راستا آسمان شب ایران با همکاری گنبد مینا، مرکز نجوم آوا استار و موسسه پژوهشی سایه و فروشگاه ایران اپتیک برنامه رصدی مشترکی را در تاریخ 5 آبان در محل گنبد مینا تدارک دیده است.

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.