آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 با هم به مریخ برویم عنوان برنامه ای است که با سخنرانی استاد احمد دالکی در روز چهارشنبه 8آذر ماه 91 در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود.

جواد ارجمندفر مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با بیان این مطلب گفت: این برنامه از ساعت 16الی 18 در تالار کهکشان مرکز علوم برگزار خواهد شد.
وی در خصوص عنوان این همایش خاطر نشان کرد: در چند دهه اخیر 40سفینه با هدف درک محیــط قبل و بعد این سیاره برای ادامه زندگی به مریخ سفر کرده اند که یک سوم آنها موفقیت آمیز بوده اند. آخرین مریخ نورد کنجکاوی بود که در تابستان امسال پس از طی  248میلیون کیلومتر در مدت 8ماه ونیم توانست به مریخ برسد و دقیقاً جایی بنشیند که تعیین شده بود.
ارجمندفر در ادامه افزود: این برنامه در خصوص گزارش آخرین سفر استاد دالکی به شهر پاسادنا است مکانی که این سفینه در آنجا ساخته شده است.  وی در مؤسسه ای به نام JPL
(لابراتوار پیشران جت)حضور داشت و ساعتها قبل از اینکه این سفینه به سطح مریخ بنشیند آن را از روی مانیتور مشاهده کرد و شاهد خوشحالی همه کارشناسان این مرکز پس از نشستن مریخ نورد کنجکاوی بود.
وی تصریح کرد: استاد دالکی از سوی منجمان نوجوان، جوان و آماتور کشور به عنوان (پدر نجوم آماتوری ایران) شناخته می شود.
درکارنامه فعالیت های او بازدید های منظم از رصد خانه های بزرگ جهان همراه با  دستاورد های علمی گنجانده شده است.
ارجمندفر در پایان عنوان کرد: اجرای رصد شبانه (ماه گرفتگی نیمسای ای چهارشنبه 8 آبان) نیز در حاشیه این برنامه قرار دارد.
علاقه مندان جهت حضور در این برنامه می توانند به نشانی میدان قدس- خیابان دزاشیب-خیابان عمار-کوی شهید صالحی( عرفات)-شماره ی22- مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت اطلاعات بیشتر به سایت مرکز علوم و ستاره شناسی تهران http://www.sactehran.com مراجعه فرمایند و یا با شماره تلفنهای 22293280،22805006،22292246 تماس بگیرند.

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تالار گفتگو

07 اسفند 1398

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.