آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 رصد عمومی با حضور پرشور علاقمندان به نجوم در گنبد کاووس و در پارک الغدیر این شهر در روز دوشنبه 4/5/89 به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد.
 
این برنامه که با همکاری انجمن های نجوم نجما و گنبد آسمان برنامه ریزی شده بود با استفاده از سه تلسکوپ (هشت اینچ  GOTO، هفت سانتی متری شکستی و چهاراینچ نیوتنی ) با هدف شناخت بهتر ماه از ساعت 20:30 تا 22 به اجرا درآمد.
 
پس از رصد سیاره زهره و طلوع ماه، متاسفانه به دلیل تغییر ناگهانی شرایط جوی (علی رغم پیش بینی هوا) حاضران فقط توانستند به مدت کمی ماه را رصد کنند.
 
 
 
 
 
رصد عمومی بعدی در تاریخ بیستم شهریور ماه به مناسبت عید سعید فطر در محل بزرگترین برج آجری جهان در گنبد کاووس برگزار خواهد شد.

نویسنده:

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

  • Ngc6888

    Ngc6888 عکاس: بیژن مروج الاحکامی سحابی NGC 6888 که به نام سحابی هلالی نیز شناخته می شود، یک حباب با قطر[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.