آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 رصد عمومی با حضور پرشور علاقمندان به نجوم در گنبد کاووس و در پارک الغدیر این شهر در روز دوشنبه 4/5/89 به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد.
 
این برنامه که با همکاری انجمن های نجوم نجما و گنبد آسمان برنامه ریزی شده بود با استفاده از سه تلسکوپ (هشت اینچ  GOTO، هفت سانتی متری شکستی و چهاراینچ نیوتنی ) با هدف شناخت بهتر ماه از ساعت 20:30 تا 22 به اجرا درآمد.
 
پس از رصد سیاره زهره و طلوع ماه، متاسفانه به دلیل تغییر ناگهانی شرایط جوی (علی رغم پیش بینی هوا) حاضران فقط توانستند به مدت کمی ماه را رصد کنند.
 
 
 
 
 
رصد عمومی بعدی در تاریخ بیستم شهریور ماه به مناسبت عید سعید فطر در محل بزرگترین برج آجری جهان در گنبد کاووس برگزار خواهد شد.

نویسنده:

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.