آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
انجمن نجوم سپهر شهرکرد و موسسه کاوشگران آسمان شب به همراه 100 نفر از اعضای خود برای رصد مهمترین بارش شهابی سال که همان بارش شهابی برساووشی عازم کوهرنگ شدند .
، در این پدیده نجومی در شرایط مناسب رصدی ،دوری از آلودگی نوری شهر ها و نبودن ابر در آسمان،در هر ساعت 100 شهاب دیده میشود.باران شهابی برساووشی هر ساله در 22 مرداد اتفاق می افتد و زمین از مسیر دنباله دار سویف – تاتل گذشته و سنگریزه های به جا مانده از دنباله دار وارد جو زمین می شوند که برای ما ناظران زمینی چنین صحنه های شگفت انگیزی را خلق می نمایند.
در این برنامه ی رصدی چهار تلسکوپ حرفه ای به همراه تیم ده نفره ای از کارشناسان آماده ارائه خدمات آموزشی به شرکت کنندگان می باشد.آموزش صور فلکی،رصد سیارات و اجرام عمق آسمان از جمله ی آموزشهای این برنامه می باشد
به علاوه از آنجا که یکی دیگر از اهداف این انجمن علمی توسعه ی گردشگری استان است لذا بازدید از چشمه دیمه،آبشار شیخ علیخان و غار یخی چما و تونل کوهرنگ نیز انجام می پذیرد.
ساعت حرکت از شهرکرد 15 پنجشنه 22 مرداد و بازگشت از کوهرنگ 16 جکعه 23 مرداد
سازمان میراث فرهنگی،سازمان ورزش و جوانان و اداره ارشاد شهرستان و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری شهرکرد در این برنامه از کمک های مادی و معنوی خود این انجمن های تازه تاسیس را بهره مند کرده که از مسوولین مربوطه  کمال  تشکر و قدردانی داریم.
 
 
 
 
 
 
دبیر انجمن ستاره شناسی شهرکرد

نویسنده: سحر نجات

دبیر انجمن ستاره شناسی شهرکرد

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تالار گفتگو

09 آذر 1399

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.