آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

خورشید گرفتگی

خورشید گرفتگی یکی از رویدادهای بسیار زیبا در دنیای ستاره‌شناسی است که به ندرت می‌توان آن را در محل زندگی خود مشاهده کنید. آخرین خورشیدگرفتگی کلی ایران در 20 مرداد 1378 بود که بسیاری از مناطق ایران رصد شد و خاطرات بسیاری را برای ایرانیان به جای گذاشت. این بار در روز 5 دی 1398 در تمامی ایران و در زمان طلوع خورشید شاهد گرفت جزئی آن خواهیم بود.

 امروز فضاییان شاهد خورشید گرفتگی جزئی بودند!. این خورشیدگرفتگی استثنایی را کاوشگر Solar Dynamics Observatory (SDO) ثبت کرد. بر اساس تصاویر به دست آمده کاوشگر SDO توانست شاهد خورشید گرفتگی 90 درصدی باشد. 

 

 سال 1392 خورشیدی برشما مبارک. امیدارم این سال برای شما پربار و همراه با پیروزی و شادکامی باشد. برای دومین سال پیاپی ، نوروز 1392 را دور از زادگاهم و در سفر با دوچرخه آغاز کردم.
 
 مستند تلویزیونی جویندگان کسوف کاری از برادران صفاریان‌پور پرونده‌ای ده ساله است که مهم‌ترین و جذاب‌ترین خورشید گرفتگی‌های جهان را در سرزمین‌های مختلف به نمایش می‌گذارد.

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.