آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

رصدخانه ملی ایران

 دکتر رضا منصوری، یکی از مهمترین و با ارزشترین افراد جامعه ستاره شناسی ایران پس از سالها تلاش برای به نتیجه رسیدن پروژه‌ی رصدخانه ملی ایران، برکنار شد و دکتر خسرو شاهی به جای ایشان منصوب گردید!!
مکان رصدخانه ملی ایران پس از 9 سال تلاش سرانجام مشخص شد. دکتر رضا منصوری مسئول طرح رصدخانه ملی ایران این خبر را دیروز اعلام و مکان آن را کوه کرگش در ارتفاعات اطراف کاشان معرفی کرد.
سرانجام مکان احداث رصدخانه ملی ایران مشخص شد پس از سال‌ها تلاش و پيگيري محققان ايراني در پروژه مكان‌يابي رصدخانه ملي ، سرانجام قله «دينوا» در ارتفاعات جنوب قم به عنوان مكان نهايي احداث رصدخانه ملي ايران تعيين شد تا پس از گذشت سده‌ها از افول دوران طلايي نجوم در ايران، از بلنداي آن طلوع دوباره اين دانش را در كشور به نظاره بنشينيم. ( به سه موضوع آخر خبر توجه کنید )

مسوول مكان يابي رصدخانه ملي ايران از اعلام مكان نهايي تاسيس رصدخانه در دوشنبه هفته آينده خبر داد.

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.