آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

ستاره شناسی محاسباتی

 خورشید قدم به قدم و آهسته، آهسته به نقطه‌ی آغاز تابستان نزدیك می‌شود و اكنون شب‌های گرم و كوتاه تابستان خود را برای رصدگران آسمان شب بیشتر نمایان می‌کند. ولی آغاز تابستان با واقعه‌ی زیبایی همراه است و آن رسیدن خورشید به نقطه‌ی انقلاب تابستانی است.
 تا اواسط دهه 1920 ، بیشتر دانشمندان تصور می کردند که کهکشان راه شیری همه عالم هستی است و این عالم  غیر قابل تغییر می باشد. اما ادوین هابل (اخترشناس سرشناس آمریکایی)، با کشفیات بزرگی که در ژانویه سال های 1925و1929 انجام داد، اساساً تفکر ما از کیهان را متحول ساخت.
 برگزاری نمازهای روزانه روی به خانه کعبه ودر واقع توجه به قبله یکی از اجزای جدایی ناپذیر دین اسلام بوده و یکی از مواردیکه موجب توجه بیشتر مسمانان به علم ستاره شناسی وجهت یابی شده ،یافتن قبله برای هر مکان است.
وقتی صحبت از فاصله‌ها در جهان پیش می آید، نمی توان از اندازه‌هایی که در زمین ( مانند : میلیمتر، سانتی متر، اینچ، یارد و کیلومتر ) استفاده کرد. بر این اساس از معیارهای دیگری استفاده می شود که کار را آسانتر نماید.

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • عوارض سطحی ماه

    عوارض سطحی ماه عکاس: مجتبی بذرافشان سطح ماه از یک لایه غبار نرم به نام «رگولیت» (سنگ پوش) پوشیده شده است. این لایه[…]

  • مقارنه سه سیاره در آسمان شب

    مقارنه سه سیاره در آسمان شب عکاس: محمود کریمی مُقارنه یا همدمی در ستاره‌شناسی به هم‌راستا قرار گرفتن دو یا چند جرم سماوی با همدیگر از[…]

  • صورتگر مهتاب

    صورتگر مهتاب عکاس: محمد رحیمی قرن‌هاست که ماه به‌عنوان درخشان‌ترین شی در آسمان شب، توجه بسیاری از عکاسان در تمام سطوح را[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.