آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
در صبح روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت ماه 1387، سمیناری تحت عنوان « سیاره‌ی سرخ » توسط رامین باطنی‌پرور در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد مبارکه‌ی اصفهان به اجرا درآمد. رامین پاطنی‌پرور فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی کامپیوتر این سمینار را برای تز کارشناسی خود ارائه کرد.
این سمینار در ساعت 10 صبح با حضور دانشجویان دانشگاه آزاد مبارکه و برخی از علاقمندان آغاز شد. رامین باطنی‌پرور در بخش اول سخنرانی خود مروری بر مفاهیم پایه‌ی سامانه‌ی خورشیدی (منظومه‌ی شمسی) داشت. او سیارات منظومه‌ی شمسی را به طور اجمالی معرفی کرد و سپس پیرامون سیاره‌ی مریخ و اقمارش توضیحاتی را به حضار حاضر در سالن ارائه نمود.
باطنی‌پرور در ادامه به معرفی مأموریت‌های رباتیک انجام شده در سطح سیاره‌ی مریخ پرداخت و درباره‌ی کاوشگرهای وایکینگ و رهیاب مریخ صحبت کرد.
پس از پایان بخش اول سمینار که حدود 1 ساعت به طول انجامید، با پخش نماهنگی کوتاه و پذیرائی از حضار، شرکت‌کنندگان در سمینار، استراحت کوتاهی کردند.
آغاز بخش دوم سمینار با شرح خلاصه‌ای از زندگی‌نامه‌ی دکتر فیروز نادری معاون آزمایشگاه جت پیشران سازمان فضایی آمریکا و مدیر کلیه‌ی پروژه‌های اکتشافات منظومه‌ی شمسی شروع شد. سپس باطنی‌پرور مروری بر اجزای زیرسیستم‌های مختلف مریخ‌نوردهای روحیه و فرصت داشت و به معرفی این ربات‌ها پرداخت.
مراحل پرتاب، نحوه‌ی حرکت به سمت مریخ، تشریح مراحل فرود، مسیریابی در مریخ و انجام عملیات در سطح این سیاره،‌ توسط کاوشگرهای یادشده ادامه‌ی موضوعات این سمینار بود.
رامین باطنی‌پرور در پایان نیز به طور کوتاه و اجمالی مریخ‌نشین فینکس را به حضار معرفی کرد.
این سمینار در ساعت 12 به پایان رسید.
گفتگوی صوتی پایگاه خبررسانی فناوری فضایی را با رامین باطنی‌پرور از اینجا دانلو د کنید.

  • تصاویر
 
 
حضور پرشور علاقمندان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد مبارکه
 
تقدیر مسئولین دانشگاه از رامین باطنی‌پرور
 
 منبع خبر : http://spacenews.ir 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.