آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
دانش‌پژوهان جوان کشورمان که در قالب دو تیم در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک شرکت داشتند موفق به کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز شدند.

دانش‌پژوهان جوان کشورمان که در قالب دو تیم در پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک شرکت داشتند موفق به کسب یک مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محسن جمالی - معاون دانش‌پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اعلام این خبر افزود: پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک با حضور 27 تیم در لهستان برگزار شد.

وی افزود: در این رقابتها یک مسابقه گروهی نیز برگزار شد که تیم‌های ایران رتبه دوم را کسب کردند. البته این مسابقه در دو دوره گذشته المپیاد جهانی نجوم مدالی در بر نداشت اما از امسال به برگزیدگان مدال اعطا شد.

جمالی گفت: تیم "الف" (رسمی) دانش آموزی پنجمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک ایران متشکل از احسان عابدی و علی فهیم‌نیا به مدال نقره و اصلان نور قاسمی، رامتین کرامتی و پرهام پرسنده خیال به مدال برنز دست یافتند.

وی خاطرنشان کرد: علی اکبر کاوه‌ای تنها دانش آموز ایرانی بود که در این رقابتها موفق به کسب مدال طلا شد و سایر اعضای تیم "ب" (مهمان) از جمله آریان هاشمی و بهنام پورقاسمی موفق به کسب مدال نقره و محمد بیاضی و مهدی سلیمانی‌فرد نیز موفق به کسب مدال برنز شدند.
تیم دانش‌آموزی المپیاد نجوم و اختر فیزیک جمهوری اسلامی ایران سال گذشته با کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک برنز، رتبه‌ سوم چهارمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در چین را کسب کرد.

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان شب ایران را پیش چشمان شما خواهیم آورد
  • شفق قطبی

    عکاس: حسین نصری شفق قطبی، پدیده‌ای جوی است که بر اثر برخورد ذرات پرانرژی خورشید با جو فوقانی زمین به وجود می‌آید؛ در حالت

    ...
  • آخرین ماه کامل سال ۱۴۰۲

    عکاس : مهدی اکبری آخرین ماه کامل سال شمسی بر فراز برج سنگی (میل سنگی) متعلق به هشتصد سال پیش و دوره سلجوقی در حاشیه کویر

    ...