آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 سازمان فضایی اروپا با افتخار امروز شش فضانورد جدید را از پنج کشور مختلف اروپایی معرفی کرد، که آمادگی لازم را برای شرکت در تمرینات مختلف جهت سفر به ایستگاه فضایی را داراند.
آخرین باری که در سال 1990، ESA فضانوردانی را معرفی کرد، هیچ تضمینی برای به کار گیری آنها در پروازهای فضایی وجود نداشت. ولی فضانوردانی که هم اکنون معرفی شده اند و متشکل از سه خلبان نظامی، دو مهندس و یک دانشمند هستند و جزو حداقل هفت سهمیه سفرهای شش ماهه به ایستگاه بین المللی فضایی قرار دارند. علاوه بر این یکی از مقامات سازمان فضایی اروپا اضافه کرد که این فضانوردان می توانند در برنامه ی بین المللی اکتشاف ماه هم حضور داشته باشند.
برای اولین بار از کشور دانمارک فضانوردی به نام  Andreas Mogensen در این جمع حضور دارد. او در این باره می گوید " این می تواند اوج رویای زندگی یک فرد باشد والدین و معلمان شما به شما می گویند که رویاهای بزرگ داشته باش، و آن ها را دنبال کن، ولی کسی به شما نمی گوید رسیدن به آن رویا چه احساسی می تواند داشته باشد". من فکر می کنم که ما هنوز در حالت بهت و حیرت به سر می بریم، ولی ما الان فقط باید از این افتخاری که نصیبمان شده لذت ببریم.
 

 
علاوه بر Mogensen،پنج فضانورد دیگر از این قراراند:
Samantha Cristoforetti, Italy
Alexander Gerst, Germany
Luca Parmitano, Italy
Timothy Peake, UK
Thomas Pesquet, France
آن ها در پی گزینش و استخدام گسترده ای که سال گذشته در اروپا به عمل آمد و 8413 نفر متقاضی داشت انتخاب شدند. اینها اولین گروه از فضانوردانی هستند که بعد از دومین گزینش در سال 1992 به جمع فضانوردان ESA پیوستند.
Jean-Jacques Dordain از ESA می گوید: زودترین زمانی که این فضانوردان می توانند اولین پرواز خود را انجام دهند سال 2013 خواهد بود. فضانوردان جدید تمرینات عمومی خود را در ماه سپتامبر برگذار خواهند کرد که 18 ماه به طول خواهد انجامید. وقتی که آنها گواهینامه ی پرواز خود را دریافت کردند، برای ورود به فضا 2 سال دیگر نیز آموزش خواهند دید.
خبرنگاری انگلیسی در مصاحبه ی مطبوعاتی اظهار کرد که : این شگفت آور است که در این برنامه یک شهروند انگلیسی هم انتخاب شده، زیرا که انگلستان هیچ کمک مالی به برنامه های انسانی سازمان فضایی اروپا نمی کند. ولی مسئولین این برنامه می گویند بهترین ها در این برنامه انتخاب شده اند و این که از کدام کشور باشند لحاظ نشده است.

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.