آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

گزارش‌های شب یوری

موسسه آسمان کویر یزد همزمان با ایران و جهان به مناسبت ۵۷ مین سالگرد سفر انسان به فضا، مراسم شب یوری را با نمایش و بررسی فیلم  Gagarin: First in Space همراه با زیرنویس اختصاصی فارسی برای اولین بار، گرامی داشت.

 در سال جهانی نجوم، عده اي از منجمان آماتور ايراني گرد هم جمع شدند و پايه هاي پروژه صلح ستارگان را كه بعدها به عنوان يكي از پروژه هاي ويژه سال جهاني نجوم انتخاب شد، ريختند و در شب يلداي 1387 آغاز اين پروژه را به همراه آغاز سال جهاني نجوم جشن گرفتند.
 انجمن نجوم آیاز تبریز با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز طی مراسمی همگام با صدها گروه و مرکز نجومی در بیش از ۵۰ کشور دنیا ، ۱۲ آوریل ، مصادف با پنجاه و یکمین سالگرد اولین سفر انسان به فضا در سال ۱۹۶۱ را گرامی داشت.
 پنجاهمین سالگرد سفر اولین انسان به فضا در شهرستان یزد با همت انجمن نجوم یزد و پارک علم و فناوری یزد ,به صورت با شکوهی برگزار شد  تا عموم مردم با تلاش های نیم قرن اخیر بشر برای تسخیر فضا آشنا شده و با ماموریت های فضایی آشنا شوند و لحظاتی را در کنار منجمان آماتور لذت نجوم و فضا را تجربه کنند .

banner eyepeacc

iranoptic 03

تالار گفتگو

13 آذر 1399

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.