آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

شامگاه پنجشنبه 28 مرداد سیاره بهرام (مریخ) و تیر (عطارد) در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت. این رویداد به دلیل نزدیک بودن به افق و غروب سریع این دو سیاره به آسانی قابل مشاهده نیست.

 شامگاه روز 28 مرداد خورشید در ساعت 19 و 50 دقیقه به وقت مرکزی ایران غروب می کند و 30 دقیقه پس از آن، با تاریکتر شدن آسمان، سیاره بهرام و تیر در ارتفاع 3 درجه‌ای از افق در شرایط کاملا ایدآل و افق بسار تمیز قابل دیدن هستند. در این رویداد همنشینی، جدایی زاویه‌ای این دو از یکدیگر 33 دقیقه قوسی و قدر سیاره تیر 0.4- و قدر سیاره بهرام 1.8 می‌باشد. دیدن این رویداد بسیار چالش برانگیز است، زیرا فرصت کوتاهی برای دیدن همنشینی و یا عکاسی از آن دارید. پس اگر نتوانستید این رویداد را ببینید زیاد ناراحت نباشید!

 

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • عوارض سطحی ماه

    عوارض سطحی ماه عکاس: مجتبی بذرافشان سطح ماه از یک لایه غبار نرم به نام «رگولیت» (سنگ پوش) پوشیده شده است. این لایه[…]

  • مقارنه سه سیاره در آسمان شب

    مقارنه سه سیاره در آسمان شب عکاس: محمود کریمی مُقارنه یا همدمی در ستاره‌شناسی به هم‌راستا قرار گرفتن دو یا چند جرم سماوی با همدیگر از[…]

  • صورتگر مهتاب

    صورتگر مهتاب عکاس: محمد رحیمی قرن‌هاست که ماه به‌عنوان درخشان‌ترین شی در آسمان شب، توجه بسیاری از عکاسان در تمام سطوح را[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.