آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
صبحگاه روز چهارشنبه 23 دیماه 1388، هلال پیر ماه به همراه سیاره‌ی عطارد از افق شرقی طلوع خواهد کرد. صبحگاه روز چهارشنبه 23 دیماه 1388، هلال پیر ماه به همراه سیاره‌ی عطارد از افق شرقی طلوع خواهد کرد.
البته این رویداد را نمی‌توان مقارنه محسوب کرد، زیرا جدایی زاویه‌ای این دو از یکدیگر برابر با 8 درجه است. هلال ماه در این روز ساعت 5 و 39 دقیقه به وقت مرکزی ایران از افق شرقی ( سمت 125 درجه ) طلوع می‌کند و کمی پس از آن سیاره‌ی عطارد ساعت 5 و 50 دقیقه ( سمت 117 درجه ) سر از افق بیرون خواهد آورد. هلال ماه زمان طلوع دارای فاز 4.3 و قطر زاویه‌ای آن برابر با 31.07 دقیقه قوسی است. خورشید نیز ساعت 7 و 5 دقیقه طلوع می کند و بر این اساس فرصت کافی برای رصد و تصویربرداری از این رویداد را خواهید داشت.
 
 

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101

    ابرنواختر کهکشان مارپیچی M101 عکاس: خسرو جعفری زاده ستاره‌ای در همین نزدیکی منفجر شده است و تمام تلسکوپ‌ها برای رصد آن تغییر جهت می‌دهند.[…]

  • آنالما

    آنالما عکاس: پریسا باجلان آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص[…]

  • شَفَق قُطبی

    شَفَق قُطبی عکاس:پریسا عابری شَفَق قُطبی یکی از پدیده‌های جوی کرهٔ زمین است. شفق قطبی پدیدهٔ ظهور نورهای رنگین و متحرک در[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.