آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

روز شنبه، هشتم آبان ماه 1395، هلال صبحگاهی محرم به آسانی در افق شرقی و 1 ساعت قبل از طلوع خورشید دیده می شود


خسرو جعفری زاده، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت در این روز، هلال ماه صبحگاهی محرم ساعت 4 و 55 دقیقه به وقت مرکزی ایران با فاز 2.5 درصد از افق شرقی طلوع می کند و علاقه مندان به رصد هلال ماه می توانند آن را رصد کنند.
وی افزود :  در زمان طلوع ماه فاصله زاویه این ماه از خورشید 18 درجه است و فرصت مناسبی برای رصد پدیده زمین تاب ماه پدید می آید.
وی گفت : هلال ماه در این روز در اوج مداری نسبت به زمین و به همین دلیل قطر زاویه هلال ماه برابر است با 29.6 دقیقه قوسی است.
به گفته خسرو جعفری زاده : طلوع خورشید در همین روز 6:23 دقیقه است و این به معنی است که هلال ماه به مدت یک ساعت در آسمان مکث می کند و مدت زمان خوبی برای رصد و عکاسی از آن است.
وی افزود : کمی بالاتر از هلال ماه می توانید سیاره مشتری را به مانند جسمی نورانی به رنگ سفید رصد کنید.

خبرنگار حوزه علم و فناوری خبرگزاری مهر، خبرنگار فعال در حوزه فناوری نانو

نویسنده: میترا سعیدی کیا

خبرنگار حوزه علم و فناوری خبرگزاری مهر، خبرنگار فعال در حوزه فناوری نانو

celestron banner 02

iranoptic 03

هر هفته یک چهره از آسمان

  • هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴

    هلال صبحگاهی جماد الاول ۱۴۴۴ عکاس: محمد سلطان الکتابی جمادی الاول، پنجمین ماه سال هجری قمری است.جمادی‌ از ریشه ‌جمادا (جَمُدَ) به ‌معنای ‌انجماد، سرمای ‌سخت ‌و[…]

  • رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی

    رد ستارگان بر فراز کاخ باستانی عکاس: حمیدرضا اسماعیل سخن عکاس:اینجا کاخ تچر و کاخ انحصاری داریوش اول، شاه بزرگ امپراتوری هخامنشی است. من و داریوش[…]

  • کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱

    کسوف جزئی سوم آبان ۱۴۰۱ عکاس: مهیار مرادی چافی خورشیدگرفتگی یا کُسوف یا خورگرفت، هنگامی رخ می‌دهد که سایه ماه بر بخشی از زمین بیفتد[…]

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.