آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی
 رصد سیاره‌ی همیشه نورانی زهره، بسیار دیدنی است. این سیاره که به نگین درخشان آسمان نیز مشهور است، این روزها در حال نزدیک شده به خورشید ( از دید ناظر زمینی ) است. آخرین روزهایی که شما می توانید این سیاره را در صبحگاه و در نور پیش از طلوع خورشید مشاهده کنید. پس فرصت را از دست ندهید.
خورشید در زوهای آینده هر روز دیرتر طلوع می کند و به همین دلیل طول روز در حال کاهش و طول شب در حال افزایش است. سیاره زهره در نیز در این روزها در وضعیت جالبی قرار دارد. اگر صبحگاه، کمی قبل از طلوع خورشید، زمانی که آسمان به رنگ گلبه‌ای در می آید، نگاهی به افق شرقی بیندازید، جسمی بسیار نورانی را خواهید دید که همان سیاره‌ی زهره است. اما دیدن این سیاره از پشت چشمی تلسکوپ لذت دیگری دارد. به دلیل اینکه سیاره‌ی زهره جزو سیارات داخلی است، ناظر زمینی می تواند اهله ( یا همان هلال شدن ) سیاره را مشاهده کند.
 
اما سیاره زهره در حال رفت به پشت خورشید است. در این حالت می توان قرص این سیاره را که به صورت تقریباً کامل است را مشاهده کرد. نمونه‌ای از تصویر این سیاره را از پشت تلسکوپی با بزرگنمایی 240 برابر می توانید مشاهده کنید. 
 
آخرین روزهای رصد سیاره زهره در آذرماه 1388 
 
 
مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

نویسنده: خسرو جعفری زاده

مدیر وب سایت آسمان شب ایران، عکاس آسمان شب

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

تصویر روز

خبرخوان یافت نشد

تالار گفتگو

خبرخوان یافت نشد
رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.