آموزشگاه آنلاین ستاره‌شناسی: آموزش ببینید، تلسکوپ جایزه بگیرید! نام‌نویسی

بارش شهابی

meteor nightsky ir 0

یکی از بارش‌های بسیار خوب سال جوازیی است که در 23 آذر هر سال به اوج می‌رسد. امسال نیز این بارش در بهترین وضعیت رصدی قرار دارد و می‌توان گفت که شب زیبایی از شهابهای نورانی در زیر آسمان تاریک خارج از شهر به دور از نور ماه را در پیش رو خواهیم داشت. دلیل اصلی آن نبود ماه پرنور در آسمان است.

بارش برساووشی یکی از معروفترین بارشهای شهابی است که همه ساله در 21 و 22 مردادماه به اوج میرسد. این بارش شهابی از بازمانده‌های دنباله دار 109/Pسویفت تاتل است که هر 130 سال یک بار به دور خورشید می گردد. با توجه به وضعیت خوب رصدی و نبود ماه در آسمان، شهاب‌های این بارش را به راحتی می‌توانید رصد کنید.

یکی از بارش‌های معروف سال جوازیی است که در 23 و 24 آذرماه به اوج می‌رسد. امسال نیز این بارش در بهترین وضعیت رصدی قرار دارد و می‌توان گفت که شب زیبایی از شهابهای نورانی در زیر آسمان تاریک خارج از شهر به دور از نور ماه را در پیش رو خواهیم داشت.

مدیر انجمن نجوم اهواز از زمان اوج بارش شهابی «برساووشی» خبر داد و گفت:  شامگاه روز شنبه تا بامداد ورز یکشنبه ساعت اوج این بارش شهابی خواهد بود.

banner eyepeacc

celestron banner 02

iranoptic 03

رویدادهای آسمان شب را در ایمیل خود دریافت کنید.


Receive HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

فروشگاه

برای پشتیبانی از سایت آسمان شب ایران ابزارهای ستاره‌شناسی خود را از فروشگاه ایران اپتیک خریداری فرمایید، با سپاس از شما دوستان و همراهان گرامی.